Wpis z mikrobloga

Siemanko mam pytanie dot. światłowodu z Orange.
W najbliższym czasie planuję wykupić internet u powyższego operatora, światłowód do 300mb/s.
W mieszkaniu pociągnięty jest kabel (od skrzynki na klatce do salonu w ścianach). Czy jest szansa na wykorzystanie pociągniętego kabla ethernet do poprowadzenia światłowodu do salonu? Widziałem, że są konwertery tego typu:

media konwerter tp link mc210cs

Według mojego rozumowania musiałbym go umieścić w skrzynce na klatce schodowej i połączyć zarówno światłowód oraz ethernet. Nie wiem tylko, czy to zadziała.

Przed podjęciem decyzji uznałem, że warto zapytać kogoś, kto ma o tym większe pojęcie ;)

#ethernet
#orange
#swiatlowod
  • 5
  • Odpowiedz
tp link mc210cs


@domwol91: Nie mozesz podłączyc takiego konwertera do swiatlowodu Orange czy podobnych operatorow, oni musza wstawic swoja koncowke (ONT) troche jak UPC wstawia modem. Z takiego konwertera mozesz korzystac jesli mialbys polaczyc porty ethernet routera przez swiatlowod czy dwa komputery, switche ze soba. Orange korzysta z GPON i takiego "urzadzenia" spodziewa sie swiatlowod.
  • Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Czyli w takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem będzie wstawienie modemu orange do skrzynki i podłączenie go bezpośrednio do pociągnięto kabla.
  • Odpowiedz
@domwol91: pokaż dla montera dwa końce tego kabla i zrobi. robiliśmy tak nie raz, wariant wyniesionego ONT. W domu router oraz injector poe a na klatce w szachcie ONT. Nawet jak będzie uszkodzona to mogą zastosować nakładkę g.fast i wtedy po jednej parze w kablu zestawi spokojnie 300mbps.
@cr6d
  • Odpowiedz