Wpis z mikrobloga

Tak sobie szukałem wypowiedzi Olgi Tokarczuk na temat wojny na Ukrainie. Niby znalazłem pełną oburzenia wypowiedź, że atak na Ukrainę to atak na Europę i informację, że jej fundacja udostępniła pokoje dla uchodźców z Ukrainy, ale (albo słabo mi idzie szukanie, albo po prostu tego nie ma) nie znalazłem ani słowa pochwały dla polskiego społeczeństwa za czynną i prężną pomoc dla uchodźców (jak ktoś ma linka to niech rzuci, bo w sumie tylko artykuły przejrzałem, bez wywiadów w formie wideo). Jeśli brak komentarza do tego jest prawdą to wcale mi nie żal pisarki za hejt na nią. Rozdrapywać stare rany w imię prawdy umie świetnie bo poświęciła temu 1000-stronicową książkę, a gdzie pochwały dla Polaków za to co robią teraz? Czy za kilkadziesiąt lat drugie wcielenie Tokarczuk będzie pisało książkę o januszach i patologii 500+ hejtującej przyjmowanie i wsparcie uchodźców z Ukrainy w imię prawdy i obalając widealizowany obraz tych czasów? Pożyjemy, zobaczymy. Jako osoba, która zmagała się z falą krytyki ze strony "patriotycznych" środowisk powinna w tym momencie pokazać swoją niejednostronność w imię prostej zasady "dobre chwal, złe potępiaj". A tu cisza. Moim zdaniem to jak skrupulatnie chciała pokazać polskie historyczne potknięcia powinno być zrównoważone z równie zapalczywym chwaleniem Polaków, gdy im się faktycznie to należy. A jakoś tego nie widzę.
Zastanawia mnie tutaj jeszcze jedna rzecz: ilu wykopków "biło się w pierś" przyznając jej rację, a teraz głośno krzyczy, że na rozmowę o banderyzmie będzie czas, po co o tym gadać itp.


#polska #tokarczuk #ukraina #rosja
LubieChleb - Tak sobie szukałem wypowiedzi Olgi Tokarczuk na temat wojny na Ukrainie....

źródło: comment_1648965802euIUqvDItMGnxyr1oO8X6u.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • 38
@niezdiagnozowany: skoro otwarcie mówi o plamach na honorze Polaków dziesięciolecia temu to czemu tak prężnie nie mówi o ich dobrych czynach?

@niezdiagnozowany jaką #!$%@? ideologię? Zadaje pytania i się zastanawiam. W kilku tekstach? A czemu w kilku tekstach/wywiadach potrafiła krytykować, ale jak trzeba pochwalić to już nie.
Z resztą powiedziałem "pożyjemy, zobaczymy". Może się jeszcze odniesie, ale jeśli tego nigdy nie zrobi to będzie to w mojej opinii nie w porządku.
LubieChleb - @niezdiagnozowany: skoro otwarcie mówi o plamach na honorze Polaków dzie...

źródło: comment_16489668433ImX6LNnyRFH1jnERLungU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A czemu w kilku tekstach/wywiadach potrafiła krytykować, ale jak trzeba pochwalić to już nie.


@LubieChleb: Skad to wiesz? Przecież nie ona dodaje teksty na portale.
Czy kazdy polityk pochwalił Polaków za przyjmowanie Ukraińców? Czy to oznacza automatycznie, że nie pochwala?
  • Odpowiedz
@LubieChleb: Najpierw robiliscie nagonke fejkiem, że niby nie przyjeła uchodzców. Teraz kolejna sztuczka.
Do tego wywiadów z Tokarczuk własciwie nie ma. Jak sa o niej artykuły to przez cytat urywka jakiegos filmiku który ma prawie godzinę. Wiec wymyśliliście, że na pewno nie chwaliła.
  • Odpowiedz
  • 23
@szurszur: Jakie "my"? Czy wasze wykopowe sprane teoriami spiskowymi mózgi muszą podpowiadać wam, że zawsze są jacyś "oni"? #!$%@? dzbanie to moja indywidualna opinia. I to jest krytyka a nie nagonka. Ja #!$%@? krytykuj Ukrainę - onucą, krytykuj Konfederację - lewak, krytykuj Tokarczuk - prawak i pisuch. A żadnej nagonce z fejkiem nie wiem, bo zwykle omijam waszą lewacko prawacką wojenkę błaźnie
  • Odpowiedz
Skad to wiesz? Przecież nie ona dodaje teksty na portale.

Czy kazdy polityk pochwalił Polaków za przyjmowanie Ukraińców? Czy to oznacza automatycznie, że nie pochwala?

@szurszur: nie każdy polityk grał sprawiedliwego i bijąc się w pierś przyznawał do błędów, czym była w efekcie jej książka. To niejako wymusza na niej równie aktywne komentowanie tego, gdy Polacy robią coś dobrego. A jest coś cicho. A wracając do polityków - wkraczając do polityki
  • Odpowiedz
@szurszur: Skoro zadała sobie trudu by krytykować, to jak trzeba niech chwali - to się nazywa sprawiedliwość wykopku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, czy chwaliła czy nie, bo w mediach cisza i nikt mi linków nie wrzucił jak do tej pory tak jak prosiłem, więc chyba mogę uznać, że nie chwaliła ()
Tak samo ty nie masz dowodów, że chwaliła, więc twoja
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: Ból dupy masz w tym momencie ty co widać po tonie komentarza. Ja tylko się zastanawiam i pytam. Ból dupy to hejt, a nie krytyka.

A może to jej zrobienie najważniejszego to mogło być tylko "wypadało by się odnieść skoro jestem medialna", kto wie?
  • Odpowiedz
Tak samo ty nie masz dowodów, że chwaliła, więc twoja racja raczej nie będzie ponad moją


@LubieChleb: Moja naraacja jest taka, że Ty nie wiesz czy ona chwalił czy nie, bo nie ogladasz wszystkich filmików, a artykułów o niej prawie nie ma ostatnio. I ona jest prawdziwa.
  • Odpowiedz
@szurszur: I jak dotąd nikt mi nie udowodnił, że chwali, więc wróć z dowodami to pogadamy. Bo nie tyle chciałem ją krytykować, co też chciałem żeby ktoś w miarę możliwości wyprowadził mnie z błędu. Póki co nikt tego nie zrobił.
  • Odpowiedz