Wpis z mikrobloga

Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej partnerce?

Zakładając, że są oni po ślubie, a jego pieniądze = jej pieniądze oraz to, że on zarabia od niej 2x więcej a wydaje tyle co ona, choć mógłby więcej, a rodzice ich nie wspomagają oraz to, że nie mają dzieci.

#zwiazki #pieniadze
jmuhha - Jaki procent zarobków miesięcznych każdy facet powinien przelewać swojej par...

źródło: comment_1649135832eEmZFtenCX0B18AHQ5ihvE.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • 10% 13.2% (288)
  • 20% 1.8% (40)
  • 30% 1.5% (33)
  • 40% 1.0% (21)
  • 50% 8.0% (175)
  • Więcej % 74.4% (1621)

Oddanych głosów: 2178

  • 211
czym się zajmowaliście?

@krt_kddo:
Kontraktornia IT. Tak właściwie to na początku (przed wejściem w IT) zarabiała ze 2 lata więcej ode mnie, potem mniej przez kilka lat a jak dorwała managerskie stanowisko i minimalnie przekroczyła moje zarobki to w pół roku jej nie było razem z oszczędnościami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
I jak sprawa tej kasy się zakończyła? Bo wydaje mi się, że na takie rzeczy są paragrafy.

@Wycu91:
Konto wspólne ma w umowie, że każdy ze współwłaścicieli ma równe prawa do dysponowania środkami znajdującymi się na nim. Jedyne do czego miałem prawo to pokrzyczeć w niebo i zamknąć je po wyczyszczeniu, żeby mnie nie #!$%@?ło na liście rachunków.

Równie dobrze sam mogłem przelać sobie wszystko ale nie tak zostałem wychowany, żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NitrousOxide: mam z żoną wspólne konto, na którym wpływają wypłaty i wypływa hipoteka i rachunki za mieszkanie/auta/ubezpieczenia.
Ona ma dodatkowo polskie konto i swoje prywatne holenderskie do Vinted. Ja mam revoluta do przewalutowania i #!$%@? na krypto
Konto wspólne ma w umowie, że każdy ze współwłaścicieli ma równe prawa do dysponowania środkami znajdującymi się na nim


@smk666: To akurat ma najmniejsze znaczenie, bo jeśli mieliście wspólnotę majątkową, to kasa jest 50/50.
Co z podziałem majątku na rozprawie? Nie było? Chcieliście zrobić to poza sądem i dopiero wtedy wyszło, że Cię wyruchała?
nieźle Cię zrobiła ohui

@bartez_94:
Wiesz, mi się ten układ całkiem podobał, bo oszczędności "w rodzinie" rosły, ja miałem trochę kasy co do której się nie #!$%@?ła jak wydałem na siebie (wcześniej bywały jazdy o moje wydatki). Nie przewidziałem tylko, że po 15 latach mnie bez skrupułów zdradzi i okradnie.

Ale nie robiliście podziału majątku na rozprawie? Skapnąłeś się, dopiero po zakończeniu spraw rozwodowej?

@dplus2:
Nie było nic poza ta