Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie nową gitarę (akustyczną), wcześniej miałem klasyka. Chcę się nauczyć grania przy użyciu kostki, ale gitara jest wtedy zdecydowanie za głośna. Czy zaślepka pudła rezonansowego mi w tym pomoże? Czy lepiej kupić taki tłumik zakładany przy siodełku?

#gitara #kiciochpyta
  • 12
@marjanoos: U mnie zaślepka pudła ścisza gitarę o ~połowę. Tłumika nie polecam bo z założonym struny nie mają w ogóle sustainu i jest zupełnie inny feeling - sprbówałem raz i nie założyłem więcej
jakbym umiał dobrze grać, to bym się tym nie przejmował XD

A tak to raczej nikt nie lubi słuchać rzempolenia. Nie chcę być zwyczajnie uciążliwy :)


@marjanoos: Przed tym nie ma ucieczki... Nikt nie bierze gitary do ręki i od razu nie gra super. Nawet taki Steve Vai mówił, że jakąś trudną technicznie frazę do swojego utworu, ćwiczył po 2h dziennie przez kilka tygodni.

Niezależnie od swojego poziomu, ćwicząc będziesz wielokrotnie
@pablosik: jakbym umiał dobrze grać, to bym się tym nie przejmował XD

A tak to raczej nikt nie lubi słuchać rzempolenia. Nie chcę być zwyczajnie uciążliwy :)


@marjanoos: Pierwsza zasada, nie wstydzić się. To jest coś dla ciebie i tylko twoje. Jeśli zaczniesz z poczuciem wstydu to się nigdy go nie pozbędziesz. Jakbym miał się wyciszać to tylko jakbym miał jakiegoś estradowego akustyka i grał po 8h ćwicząc do musicalu.
@marjanoos: Nie tylko grubość kostki, ale materiał. Ja mam taką nylonową, chyba 0.7, jest faktycznie dość delikatna. Poza tym oczywiście ręka, musisz starać się lekko uderzać w struny (co niestety nie jest idealne, bo jak będziesz potem chciał grać przy ognisku to będziesz przyzwyczajony do bardzo lekkiego uderzania)