Wpis z mikrobloga

Denerwuje mnie iMessage. Czy ta sytuacja jest normalna? Zakladamy, ze obie osoby maja iPhone oraz wlaczona usluge iMessage.

Sytuacja 1
Osoba A ma wlaczonego neta, osoba B nie
Osoba A wysyla wiadomosc do osoby B. Wiadomosc SMS dochodzi dopiero po kilkunastu minutach! Czy iPhone nie potrafi zrobic jakies pinga na urzadzenie B i stwierdzic od razu czy wyslac iMessage czy SMS?

Sytuacja 2 (odwrotna)
Osoba A nie ma wlaczonego neta, a osoba B ma
A wysyla wiadomosc do B. Analogicznie jak wyzej.

Jest to irytujace. Piszesz do zony 'jestem w sklepie, chcesz cos?' i jesli zona nie ma wlaczonego neta to dostanie SMS jak juz wroce do domu...

#iphone #apple #imessage
  • 27
Po co wyłączać neta w 2022?


@darvd29:

Jak jestem dłużej w miejscu z bardzo słabym zasięgiem to wyłączam, żeby nie żarło baterii ciągłymi próbami wznowienia transferu.
@SiergiejLapczydow: Teraz już rozumiem o co ci chodzi, my bad. To prawda, trochę głupie że tak nie robi iPhone domyślnie, ale to nie oznacza że się tak nie da, musisz sobie przestawić sam. Ustawienia -> Wiadomości -> zaznacz sobie Wyślij jako SMS, wtedy telefon będzie wysyłał ci normalnie SMS zamiast iMessage.
@SiergiejLapczydow: Nie przerzucam problemu tylko dziwi mnie Twoje podejście. Chcesz korzystać z iMesaage bez internetu to tak nie przejdzie. Poza tym ja nigdy nie zaobserwowałem takiego zachowanie z SMS o którym piszesz.
Podalem Ci tez rozwiazanie w postaci trybów skupienia do wyłączania powiadomień zamiast wyłączania transmisji. Widocznie iPhone nie spełnia Twoich oczekiwań i tyle. Wystarczy wymienić na Androida.

A to, że pracujesz w branży takiej czy siakiej nic nie świadczy. Sam