Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja jest. Mam pokój z umową na rok, w umowie zaznaczone jest że przy rezygnacji mam znaleźć kogoś na swoje miejsce albo zapłacić za pozostałe miesiące. Znalazłem 5 chętnych osób, wszyscy się zarzekają że chcą pokój, czytali umowę ale wolę mieć pewność dlatego podałbym mu te 5 kontaktów. Właściciel nie mieszka w Krakowie więc musi tam dojechać, a gdyby jedna osoba się nie pojawiła powinien umówić się z następną i znowu pojechać?. Nie wiem jak to prawnie wygląda. Przecież ja z tymi ludźmi umowy za niego nie podpisze ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#wynajem #prawo #studbaza
  • 57
  • Odpowiedz
@DarkZizi Biedni najemcy, bo podpisują umowę, a później muszą jej przestrzegać xD kto to widział takie rzeczy xD
Koleś nie ma żadnego interesu w tym, żeby pomagać Opowi, bo przez niego tarci kasę.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: umowa na czas określony jest po to by nie bawić się w zmiany przed czasem (oczywiście wciąż zostają ustawowe możliwości zerwania takiej umowy dla obu stron). Chroni to zarówno najemcę któremu wynajmujący się nie wyprowadzi nagle, jak i wynajmującego - wynajął na rok, to rok pomieszka, a nie że właściciel mu powie, że jednak wcześniej potrzebuje tego mieszkania wolnego i trzeba szybko szukać nowego lokum.
Ten zapis od OPa ma
  • Odpowiedz
Ale nie porównujmy, prowadzenia biznesu, do wynajęcia klitki za miliony monet u Janusza no szanujemy się.

@DarkZizi sieci komórkowe, kablówki czy w końcu banki to też Janusze?
Wejdź na otomoto i zobacz ile jest cesji leasingu, na grupach fejsbookowych masz pytania o odkup abonamentów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pawelwojciech: ale niby czemu niezgodna? Jest czasowa i owner ma w dupie czy mieszkasz czy nie. Masz płacić za okres umowny. Wątpliwości mam jedynie o możliwości znalezienia kogoś na zastępstwo ale to przecież ukłon w kierunku opa żeby zdjąć z niego obowiązek zapłaty.
  • Odpowiedz
w sumie, smieszna umowa. jak kogos znajdziesz, to masz placic kare umowna ( )


@Karoleer: tak, dlatego ja na miejscu właściciela mieszkania olał tą karę umowną tylko żądał zapłaty za pozostały okres najmu.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Najlepiej idź skonsultuj z prawnikiem (może być w ramach darmowych porad prawnych) czy ta umowa jest w ogóle zgodna z prawem. Według mnie - nie. Jeśli umowa posiada punkty niezgodne z obowiązującym prawem, te punkty są pomijane.
Kiedy ja wyprowadzałam się z mieszkania, którego właściciele ewidentnie mnie nie lubili, nie zapłaciłam za ostatni miesiąc. Kaucja była równowartością jednego miesiąca, a przynajmniej nie musiałam użerać się z jej zwrotem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SaintWykopek: łącze się w bolu, też musiałam po dwóch miesiącach zerwać umowę bo inny współlokator zaczął obmacywać współlokatorkę, zostałabym tam sama, jedyna dziewczyna. Właściciele nie chcieli nijak pomóc, proponowali zamianę na ich inne mieszkanie, mniejszy pokój za większą kase. Ostatecznie znalazłam na swoje miejsce Ukraińca w ciągu dwóch dni xd Ja jak miałam tego chętnego to w ogóle dałam mu numer do właściciela i już się sami umawiali, ja tylko potem
  • Odpowiedz
  • 0
Mirek, umów właściciela, wybierz z tych chętnych osobę najbardziej ogarnięta, resztę umów godzinę później w razie czego.


On się na to nie zgodzi. Tylko jedna osoba. W zeszłym miesiącu wybrałem najbardziej ogarniętą, wszystko widziała, czytała, mówiła że super a przy podpisaniu umowy powiedziała że rezygnuje. Zostały dwa dni do końca miesiąca gdzie pozostałym kilka dni wcześniej napisałem że nieaktualne ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@pawelwojciech: @Zulf:

Typowi Mircy są typowi

Ktoś zawarł umowę, która nie pozwala Mirkowi #!$%@?ć się na zobowiązanie w dowolnej chwili i wygenerować koszty u drugiej osoby

Mirek piwniczak z wiedzą o życiu psa: niezgodne z prawem!!!

Inne Mirki piwniczaki z wiedzą o życiu psa: plus się należy jak sam #!$%@?!!! ciężko zapracowany plusik

Ja jebe, co za kraj ameb XD
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: ta umowa jest tak #!$%@?, że ja się nie dziwię, że przy podpisaniu ktoś rezygnuje. Kto w ogóle podpisuje takie coś, co to w ogóle ma być za umowa najmu bez możliwości miesięcznego wypowiedzenia z ważnych przyczyn.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasiek2: Nigdzie nie powiedziałem że nie jest to działanie zniegodne z prawem, proszę czytać ze zrozumieniem. Moim zdaniem jest to zapis typowo Januszowy...

@DarkZizi: jak januszowy, w normalnym przypadku nie mógłby rozwiazać umowy na czas określony i by musiał bulić pełną stawkę do końca najmu, a tak ma opcję znaleźć chętnego i zrobić cesję, 300 zł kary to uczciwa cena za to że właściciel musi np. przyjechac osobiście i podpisać
  • Odpowiedz