Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z AirFryer/beztłuszczowymi frytkownicami? Są tak fantastyczne jak ludzie chwalą po internetach?
Niby jedzenie szybciej niż z piekarnika, mniej mycia, jedzonko bardziej chrupiące.
Jakie modele polecacie/odradzacie?

#airfryer #frytkownica #dieta #keto #carnivore #gotujzwykopem #pieczzwykopem #gotowanie #kulinaria #jedzenie
anonim1133 - Jakie macie doświadczenia z AirFryer/beztłuszczowymi frytkownicami? Są t...

źródło: comment_16503701532oFMSGdLgXOIKkpvTQw28g.jpg

Pobierz
  • 89
@anonim1133: używałem swego czasu, złego słowa powiedzieć nie mogę. frytki i te polędwiczki z biedry wychodzą eleganckie, wstawiasz na 15 minut i wyjebongo, obiad masz gotowy. innych rzeczy oprócz przygrzewania kotletów od mamy czy też gotowców z biedry nie robiłem, więc się nie wypowiem. No z kilka razy robiłem ziemniaczki pieczone i też wychodziły bardzo dobre
@Gronie: możesz i takie i takie. Lepsze są generalnie mrożone, bo ciężko w sklepie dostać dobra odmianę ziemniaka który nadaje się na frytki, więc nawet smażone na oleju, ze świeżych nie wychodzą idealne i zaraz robią się miękkie :p ja kupuję pakę 2kg w Biedrze za 10 zł, mają dobry skład (ziemniaki i olej) i są pyszne:D
@masonios72: Zakładając, że mam sprawdzoną odmianę ziemniaków, które w oleju zawsze wychodzą chrupiące i nie miękną po 5 minutach to gdy wrzucę je do beztłuszczowej to też będą chrupiące i pyszne?

mam tego PHILIPS Ovi Smart XXL już ponad rok i polecam. Piekarnik też mam i w zalezności od potrzeb wybieram urządzenie.
Z racji że jestem fanem frytek na wszystkie sposoby to zdecydowanie frytownice polecam, w pierkarniku nigdy takich rezultatów chrupkości nie miałem jak we frajerze.

Przykładowo jak chcesz zrobić frytki, paluszki rybne, lub kurczaka w panierce, to we frajerze wystarczy w zasadzie dać tryb auto i w zależności od wagi masz gotowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonim1133: ja kupiłem parę miesięcy temu Ninja Foodi 14in1 (model OL550UK) i piekarnika w sumie używam tylko do pizzy bo się nie zmieści do ninji. Ale w jednym urządzeniu mam szybkowar, gotowanie na parze i air fryer.
Zużywa połowę mniej prądu niż piekarnik (~1600w), nagrzewa się w 2-3 minuty, ciśnieniowo to gar ziemniaków gotuje w ~8 minut.
Druga połówka powiedziała że dawno nie jadła tak dobrego kurczaka gdy zrobiłem go w
To zależy do czego ci to jest potrzebne bo jest to specyficzne urządzenie.

@pokeminatour: W sumie mogłem wspomnieć od razu. Mięso chcę w tym piec(?). Zamiast ciągle smażyć i pryskać w koło tłuszczem to wrzucić kawałek mięsa do maszynki i wyciągnąć gotowe. Steki, skrzydełka, kawałek karkówki czy kiełbaskę też. Nic wymyślnego, proste jedzenie.

Dla kogoś kto ma piekarnik, rodzinę no to średnio to widzę

Niby rodzinę mam, ale jem sam i
@anonim1133 dla mnie zajebista sprawa, jak chce sobie zrobić nuggetsy to mam gotowe w 15 minut, a nie trzeba grzać piekarnika 3 dni, kiełbaski też wychodzą bardzo dobre i nie takie tłuste, ogólnie dobry sprzęt i szybciej niż w piekarniku, więc też i mniej prądu zużywa.