Wpis z mikrobloga

  • 0
@elmo141 planuje wybudować kilkadziesiąt garaży bo mam działkę obok nowo budujących się bloków ale to pójdzie około miliona więc to już odliczone

Dzialki to jest właśnie główny pomysł.

@zardzewiala_zyrafa brat ma mieszkanie nad morzem na wynajem, w sumie ma gościa który to mu obsługuje więc on tylko odbiera pieniądze, też ciekawy pomysł
  • Odpowiedz
  • 0
@zardzewiala_zyrafa dlatego zastanawiam się bo mam kupca na nieruchomość która mogę sprzedać w bardzo korzystnej dlanie cenie.
Ta nieruchomość generuje jakieś zyski z wynajmu ale ta cena sprzedaży jest bardzo korzystna a ta nieruchomość w przyszłości już się może nie sprzedać e tak atrakcyjnej cenie i jest dylemat czy sobie dalej na spokojnie ciułać małą łyżeczką czy zaryzykować.
To nie jest postawienie na jedną kartę bo to tylko jedna z nieruchomości ale
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: @Gruby_Wujo: Nie określiłeś celów inwestycyjnych (akceptowany poziom ryzyka / oczekiwana stopa zwrotu) ani perspektywy (2 lata czy 20 lat). Bez tego trudno dobrać instrumenty. Ale pewnie jak zawsze - dywersyfikacja. Trochę wszystkiego (nieruchomości, obligacje, ETFy na akcje / ETFy na surowce) po trochu.
Generalnie polecam bardzo dobre blogi: marciniwuc.com i inwestomat.eu
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: To pasują polskie obligacje skarbowe indeksowane inflacją, ew. jakieś obligacje innych krajów jak nie chcesz mieć wszystkiego w PLN (ale tu masz ryzyko kursowe).
  • Odpowiedz
@Gruby_Wujo: trudno coś doradzić - pytanie jaka jest rentowność przy obecnym wynajmie? Jeśli ma być bezpiecznie to albo wymiana na kilka innych nieruchomości albo obligacje indeksowane inflacją. Tak czy tak przez najbliższe dwa lata bedzie trudno wygrać z inflacją bez ryzyka. Chociaż przy obecnej polityce to obligacje bez ryzyka też nie są. Są oczywiście jeszcze inne opcje - dom w Hiszpanii albo trochę złota w skarbcu w Zurychu :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Kolczaneiro mam dom, auto też mam. Nie widzę sensu brania auta za x set tysięcy żeby mieć bo to bezsensowne #!$%@? pieniędzy.
Poza tym to jest powód dlaczego ludzie wygrywający miliony w totka na końcu zostają z długami. :)

@zardzewiala_zyrafa mam kilka ha rolnej za miastem także może w traktor by zainwestować żeby ręcznie nie kopać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolczaneiro mogą ale nie muszą :)
Poza tym trzeba mieć gdzie trzymać, konserwacja jest droga a ukraść łatwo.

To raczej jak masz grube miliony i już nie wiesz co masz z nimi zrobić. Zresztą 3 mln PLN to wystarczy na 1-3 auta przy dobrym wietrze.
  • Odpowiedz