Wpis z mikrobloga

#gdansk #nieruchomosci

Mirki: z czego wynika fakt, że w tych nowych blokach na Letnicy tak mało mieszkań wydaje się zajętych? Sporo nowych obiektów, więc może jeszcze nie kupione, ale nadal jakoś tak słabo to wygląda. Te starsze niskie jeszcze jako tako, ale te nowsze to w większości ciemność. To pod jakiś najem krótkoterminowy czy lokalizacja do rzyci, czy już pokłosie niższej zdolności kredytowej? A może wszystko po trochu?
awaryjan - #gdansk #nieruchomosci

Mirki: z czego wynika fakt, że w tych nowych blo...

źródło: comment_1651005077myyoiz1iLXK3hXQ9X73reP.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@awaryjan: To nie jest tylko problem letnicy. Generalnie wszystkie 'nowe' budynki są rzeczywiście używane w niewielkim stopniu. Fajnie to też widać na morenie gdzie w blokach 2010+ świeci się światło w 10% okien a w starych blokach z prlu w 70%. Ot taka specyfika
  • Odpowiedz
  • 17
@awaryjan bo to są lokaty kapitału Bolaków, a nie mieszkania do mieszkania.
Bolzga to takie małe Chiny, w których też buduje się na potęgę i #!$%@?, a mimo wszystko ciągle brakuje tych mieszkań bo one są aktywami niczym bitcoin.
  • Odpowiedz
@awaryjan mi ogólnie chodzi o to że jak ktoś zarobi dużo pieniędzy to najczęściej kupuje mieszkanie. Mój powiat jest mocno rolniczy no i nowe bloki są w większości powykupywane przez rolników. Niektórzy to nawet i po 10 takich mieszkań mają bo nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić i jak je zainwestować. Możliwe że te Janusze co mają biznesy na plaży czy gdziekolwiek po prostu muszą gdzieś ten hajs odkładać i kupują mieszkania
  • Odpowiedz
@awaryjan: Oglądałem ostatnio osiedle Horizon właśnie w Letnicy. Co fajniejsze piętra i rozkłady to sprzedane, od miesiąca jest 149 mieszkań w sprzedaży i ta liczba się nie zmienia. W inwestycji było ponad 600 mieszkań, zostało 149 i coś chyba przyhamowało.
  • Odpowiedz
@Cypherspeed:

@awaryjan: To nie jest tylko problem letnicy. Generalnie wszystkie 'nowe' budynki są rzeczywiście używane w niewielkim stopniu. Fajnie to też widać na morenie gdzie w blokach 2010+ świeci się światło w 10% okien a w starych blokach z prlu w 70%. Ot taka specyfika


W nowych blokach raczej nie ma emerytów, bezrobotnych, rencistów i ogólnie ludzi, którzy spędzają wieczory przed telewizorem. Wrócą z pracy czy z knajpy, prysznic i
  • Odpowiedz
  • 0
@awaryjan część jest na wynajem, poza tym każdy blok tak wygląda po zmroku, nawet falowiec obok. Czyżby nie był zajęty? :) Ciemności to są w Śródmieściu, jakieś riverview itp, tam to dopiero są pustki.
  • Odpowiedz
@jonzi: No nie zgodzę się. Chwilę potem byłem na Przymorzu. Falowiec się świeci w 80%, bloczki bliżej SKM - to samo. To przypadłość nowych osiedli, więc pokrywa się to plus minus z tym co powyżej pisze Cypherspeed.
  • Odpowiedz