Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

Przychodzę do Was z nietypową sprawą. Mój dobry kumpel, programista, z którym dużo współpracowałem, ma obecnie bardzo ciężką sytuację życiową – od dawna nie może znaleźć stałej roboty, jest tak źle, że wraz z dziewczyną muszą się wyprowadzić do jego rodzinnego domu, a w dodatku zamknąć przytułek dla zwierząt, który od dawna razem prowadzili.

Oni sami prawie nie mają z czego żyć, a tu jeszcze utrzymać przytułek – ludzie wpłacają jakieś datki, ale no nie spina się to i cały czas dokładają ze swojej niemal pustej kieszeni.

Chciałbym mu jakoś pomóc, żeby nie musieli się przeprowadzać i jednocześnie zamykać przytułku, ale powoli już nie mam jak, bo moja sytuacja finansowa też jest gorsza niż była jeszcze np. rok temu, przez co nie daje mu tak dużo zleceń, jak jeszcze kiedyś. On o tym nie wie, ale pomyślałem, że napiszę tutaj. Czy ktoś z Was #programista15k nie szuka do pracy seniora (zdalnie)?

Ręczę za jego umiejętności, facet jest bardzo kreatywny, ogarnięty, potrafi znaleźć sposób na wszystko (współpracujemy od 2 lat, teraz już mniej – jak pisałem).

Wierzę w siłę Wykopu, niejednokrotnie były tu historie, że ktoś komuś pomagał i może tym razem też się uda (,) Jeżeli nie możesz pomóc z zatrudnieniem, będę wdzięczny za plusa dla zasięgu ( ʖ̯) A jeżeli ktoś może coś zaoferować, będę wdzięczny za PW – podeślę kontakt do niego

Wypytałem go, co dokładnie potrafi / zna i napisał mi tak: angielski (średniozaawansowany), PHP (i frameworki symfony, laravel, codeIgniter), *sql, Javascript/typescript (i frameworki vuejs, react, react native ), Framework7, Nodejs, Python podstawy, Ruby postawy, Git, Docker, Solidity podstawy, Wordpress, WooCommerce

#programista #programowanie #programista25k #programista30k #pracait #praca #pracbaza #zwierzeta #schroniskodlazwierzat #zwierzaczki #pomoc #it #wordpress #woocommerce #symfony #laravel #javascript #react #vuejs #nodejs #python #ruby #git #docker #solidity
kacper3355 - Cześć Mirasy,

Przychodzę do Was z nietypową sprawą. Mój dobry kumpel, p...

źródło: lqntqlnga

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • 3
@programista15cm: W znalezieniu pracy. Teraz w IT jest taki przemiał, że bardzo ciężko znaleźć stałe zatrudnienie, a wiem, że szuka od dawna, a i tak nic z tego nie wychodzi. Żyje dzięki drobnym zleceniom, które czasami złapie, nie jest w pełni zdrowia (deprecha, zapewne związana z tragiczną sytuacją zawodową, koniecznością zamknięcia przytułku) itd.

Skąd wziąłeś info, że zawiesił działalność, bo nic takiego nie napisałem? Zaległości z ostatnich miesięcy, kiedy łapał mniejsze
  • Odpowiedz
@kacper3355: czym szybciej się przebranżowi tym lepiej dla niego, IT w Polsce jest w agonii, pracy już nie znajdzie.
jeśli chodzi o przytułek, to niech wystawi jakąś zbiórkę, napisze w mediach społecznościowych, na wykopie, może sam coś wpłacę.
  • Odpowiedz
IT w Polsce jest w agonii, pracy już nie znajdzie.


@ly000: nic bardziej mylnego. IT ma się dobrze, ale w dużych miastach. Skończyło się full remote po prostu.
  • Odpowiedz
Skąd wziąłeś info, że zawiesił działalność, bo nic takiego nie napisałem? Zaległości z ostatnich miesięcy, kiedy łapał mniejsze zlecenia, ale były to tak małe kwoty, że ledwie z tego wyżył, że miał wybór: albo wsadzić coś do gara, albo zapłacić zus?


@kacper3355: skoro zlecenia byly tak male, ze nie starczyly na zus to po co kontynuuowal dzialalnosc?
Rozumiem, mial male zlecenia - mogl fakturowac USEME.

Bledow finansowych innych ludzi nie mozna
  • Odpowiedz
@programista15cm: @kacper3355: Dla mnie też to się nie klei, gość robi sobie długi, czyli pracuje i wychodzi na minus? Brak solidnej poduszki finansowej, to w takim razie co on robi z pieniędzmi? Skoro ma poduszkę na ledwie kilka miesięcy, a nie ma mieszkania i musi się zadłużać?
W jaki sposób można zostać seniorem i nie mieć żadnych oszczędności/majątku? Poza tym samo to, że nie może znaleźć pracy jest podejrzane, to
  • Odpowiedz
@cordianss: skad wziales, ze jest seniorem? Mi na seniora nie wyglada - ale bardzo malo mamy rzetelnych informacji o sprawie.


mi sie klei (teoria), lewak z zabudzeniami, kompulsywnie pomaga zwierzetom, bo liczy, ze ktos go zauwazy i jemu tez w koncu pomoze.
  • Odpowiedz
W jaki sposób można zostać seniorem i nie mieć żadnych oszczędności/majątku?


@cordianss: bo zarobki programistów wcale nie skalują się tak dobrze jak piszą randomowi ludzie w internecie. na każdego programistę 30k przypadka kilkunastu programistów, którzy zarabiają 5-10k, pomimo wieloletniego doświadczenia.
  • Odpowiedz
@programista15cm

@kacper3355: skoro zlecenia byly tak male, ze nie starczyly na zus to po co kontynuuowal dzialalnosc?


@kacper3355

Zaległości z ostatnich miesięcy, kiedy łapał mniejsze zlecenia, ale były to tak małe kwoty, że ledwie z tego wyżył, że miał wybór: albo wsadzić coś do gara, albo zapłacić zus?


Gdyby nie pracował to by nie miał nic i umarł z głodu. A tak pracował, ale nie płacił ZUS i miał na chleb.
  • Odpowiedz
@ly000: wiesz doswiadczenie nie rosnie od samego siedzenia w robocie...

Jak ktos po 10 latach zarabia 10k to potem sa takie sytuacje, ze nie moze wcale znalezc pracy.
Takich ludzi sie nawet na rozmowy nie zaprasza, bo podejrzanie niska stawka, desperacja nie wrozy nic dobrego

Rekruter dostaje prowizje jak czlwoiek sie sprawdza, a nie za 3 msc bedzie wymienany

Z drugiej strony w dwoch pierwszych korpo faktycznie mialem ludzi z 20
  • Odpowiedz
Z drugiej strony w dwoch pierwszych korpo faktycznie mialem ludzi z 20 lat expa, ktorzy zarabiali kolo 5-7k netto uop i w koncu poszli gdzies, a na ich miejsce przyszedl mlokos, ktoremu dawali 9 XD to byl taki policzek


@programista15cm: dość popularnym modelem w wielu januszeksach jest zastępowanie seniorów juniorami, żeby za dużo im nie płacić, zwłaszcza gdy ich praca polegająca na pisaniu crudów nie jest jakoś przesadnie skomplikowana i w
  • Odpowiedz
@programista15cm: jak to fakturować bez JDG?

Może robił zlecenia dla kogoś kto nie chciał, żeby robić mu na czarno i chciał otrzymać fakturę?

Jak niby można wystawić fakturę nie mając JDG?
  • Odpowiedz