Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

Przychodzę do Was z nietypową sprawą. Mój dobry kumpel, programista, z którym dużo współpracowałem, ma obecnie bardzo ciężką sytuację życiową – od dawna nie może znaleźć stałej roboty, jest tak źle, że wraz z dziewczyną muszą się wyprowadzić do jego rodzinnego domu, a w dodatku zamknąć przytułek dla zwierząt, który od dawna razem prowadzili.

Oni sami prawie nie mają z czego żyć, a tu jeszcze utrzymać przytułek – ludzie wpłacają jakieś datki, ale no nie spina się to i cały czas dokładają ze swojej niemal pustej kieszeni.

Chciałbym mu jakoś pomóc, żeby nie musieli się przeprowadzać i jednocześnie zamykać przytułku, ale powoli już nie mam jak, bo moja sytuacja finansowa też jest gorsza niż była jeszcze np. rok temu, przez co nie daje mu tak dużo zleceń, jak jeszcze kiedyś. On o tym nie wie, ale pomyślałem, że napiszę tutaj. Czy ktoś z Was #programista15k nie szuka do pracy seniora (zdalnie)?

Ręczę za jego umiejętności, facet jest bardzo kreatywny, ogarnięty, potrafi znaleźć sposób na wszystko (współpracujemy od 2 lat, teraz już mniej – jak pisałem).

Wierzę w siłę Wykopu, niejednokrotnie były tu historie, że ktoś komuś pomagał i może tym razem też się uda (,) Jeżeli nie możesz pomóc z zatrudnieniem, będę wdzięczny za plusa dla zasięgu ( ʖ̯) A jeżeli ktoś może coś zaoferować, będę wdzięczny za PW – podeślę kontakt do niego

Wypytałem go, co dokładnie potrafi / zna i napisał mi tak: angielski (średniozaawansowany), PHP (i frameworki symfony, laravel, codeIgniter), *sql, Javascript/typescript (i frameworki vuejs, react, react native ), Framework7, Nodejs, Python podstawy, Ruby postawy, Git, Docker, Solidity podstawy, Wordpress, WooCommerce

#programista #programowanie #programista25k #programista30k #pracait #praca #pracbaza #zwierzeta #schroniskodlazwierzat #zwierzaczki #pomoc #it #wordpress #woocommerce #symfony #laravel #javascript #react #vuejs #nodejs #python #ruby #git #docker #solidity
kacper3355 - Cześć Mirasy,

Przychodzę do Was z nietypową sprawą. Mój dobry kumpel, p...

źródło: lqntqlnga

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@kacper3355 dlaczego on prowadził jakaś zwierzętarnie i do niej dokładał? xD Przecież takie rzeczy się prowadzi tylko i wyłącznie za czyjeś pieniądze, nie swoje. Odrobił ta lekcje, czeka go jeszcze kilka.
  • Odpowiedz
@kacper3355: ja tam nie wiem w naszej firmie szukamy ludzi i sami juniorzy się zgłaszają, seniorów na rynku praktycznie nie ma. Do tego bardzo podejrzane że nie ma poduszki finansowej. Albo koleś totalnie nieogarnięty albo to fejk. Po wykopie można się teraz wszystkiego spodziewać. Do tego jak zna angielski to może składać do firm w całej Europie. Nie wierzę że nic nie może znaleźć.
  • Odpowiedz
@kacper3355: może niech zacznie aplikować na juniora, jak na seniora nikt go nie chce? Skąd się tacy ludzie biorą? Nie ma kasy, nie ma pracy, robi sobie długi jakimś schorniskiem, ale byle jakiej pracy to on nie weźmie. Tylko senior zdalnie xD
  • Odpowiedz
@kacper3355: jeżeli ze zleceń wychodzi na minus to powinien zawiesić działalność i szukać dowolnego etatu nawet na kasę w sklepie. Życie z pieniędzy, które wisisz zusowi albo US to nawet gorszy pomysł niż branie chwilówek.

A tą fundację to powinien zamknąć w #!$%@? skoro nie ogarnia jej prowadzenia. Przecież to smiech na sali. Wystarczyłoby, że by poprosił wszystkich dawnych kolegów programistów, żeby mu przekazali 1,5% podatku i już by miał szesciocyfrową
  • Odpowiedz
@Majkel2008 co Ty gadasz jaka 6cyfrowa kwote? Powiedzmy niech 20 kolegow programistow mu przekaze 1,5k to moze 4k z tego bedzie mial przy dobrych wiatrach xD a i tylu znalezc to problem bo ludzie tez maja swoje problemy, problemy w swoich rodzinach i maja juz gdzie przekazywac 1,5% podatku
  • Odpowiedz
@kacper3355: Nie dostaniesz plusa, ale dostaniesz komentarz. Skoro facet na stanowisku seniorskim z opisywanym przez Ciebie doświadczeniem w tym kraju nie ma z czego żyć, to znaczy, że żył jak bogol ponad stan i nie szuka rozwiązania problemu, tylko powrotu do stawki, którą zarabiał.

Mam absolutnie zerowy szacunek do Ciebie i "Twojego kolegi". Obu Wam polecam zabrać się za uczciwą robotę i przekonać jakie są warunki na rynku dla zwykłych śmiertelników.
  • Odpowiedz