Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Potrzebowałbym nowego telefonu z Android, aby odstawić wreszcie mój obecny LG G5.
Moje wymagania:
* Najnowszy Android i dobre/długie (co najmniej tyle ile czasu bateria wytrzyma) wsparcie aktualizacjami OS.
* Co najmniej odblokowywalny bootloader, możliwość isnstalacji custom recovery, magiska i roota.
* Mile widziane dobre wsparcie ze strony custom ROM (w sensie, sterowniki jakieś porządne, że nie ma problemu ze wsparciem).
* Duży ekran (najlepiej ponad 6 cali), rozdzielczość co najmniej FHD.
* Mile widziane proporcje 16:9, bo oglądam głównie takie media (tak wiem, że jest teraz moda na panoramiczne).
* Dobry czas pracy na baterii.
* Lubię robić zdjęcia, więc dobry zestaw sensorów i soft. Co najmniej takie coś jak w LG G5, tzn. główna z PDAF i OIS i ultrawide. Mile widziane inne, szczególnie interesowałoby mnie macro i sensor głębi, mniej tele. I jeszcze, żeby przednia nie była chociaż totalnym syfem jak w G5. I OS żeby obsługiwał Camera2 API i udostępniał wszystkie kamery i wszystkie pokrętła jak ekspozycja, ISO, jak w G5, będzie mi potrzebne do aplikacji do OpenCamera.
* Mile widziane nagrywanie ponad 240fps.
* Obsługa odmian 5G, które są/będą w Polsce (w tym tego pasma 3.5GHz N78, które ma być wdrożone dopiero).

Z tego co się orientuję, większość moich wymagań spełnia z relatywnie nowych telefonów Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro i
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G. To co kupić? Któryś z tych, inny? Może ew. kupię coś starszego trochę, np. starszego Pixela.
#smartfon #smartfony #android #telefon #telefony #pytanie #fotografia
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vulcanitu: Nie, ale chcę odblokowwalnyi to prosto. Na nexusie robiłem tylko jakieś polecenia fastboot/adb, ma LG było odrobinę trudniej, bo musiałem na stronie LG się zarejestrować, podać IMEI i pobrać jakiś plik binarny dla fastboota.

Jak to w pixelach nie działa 5G? To kwestia konkretnej sieci lib modeli? To czemu je sprzedają w Polsce? Jakieś źródło? Jeżeli to prawda, to dobrze wiedzieć. A ten samsung działa?
@blargotron: tylko weź pod uwagę, że w samsungach z tego co wiem nie da się wgrać custom softu bez nie nabicia flagi knox, której nie da się cofnąć. Możesz mieć później problem z gwarancją (w sumie lepiej rękojmia, ale myślę że i tak mogą robić problemy)
@MeowsAndStuff: Z gwarancją wiem i jestem na to przygotowany. Tak jest u większości producentów, dla LG żeby odblokować bootloader to musiałem zarejestrować IMEI w LG, dzięki czemu oni wiedzą, że dla tego konkretnego egzemplarza gwarancja jest anulowana. Raczej robiłbym to po gwarancji. Głównie mnie interesuje custom rom aby przedłużyć życie telefonu jak producent porzuci wsparcie (np. LG G5 startował z 7, zatrzymał się na 8, ale można wgrać obecnie LineageOS oparty
@blargotron: Nie mogę sobie przypomnieć na tą chwilę, ale coś kojarzę że właśnie coś psuła. Chyba samsung pay przestawał działać permanentnie i jeszcze coś. Musiałbyś poszukać. Jedyne co Ci mogę powiedzieć, to że Samsung stara się iść drogą Apple i ograniczać m. in. nieautoryzowane naprawy. Nie przychodzi im to tak łatwo jak Apple'owi bo ich społeczność jak dotąd szybko sprowadzała na ziemię, ale ciężko powiedzieć jak to będzie za rok czy
@blargotron: nie mam pojęcia ;) nie miałem nigdy one plusa ani żaden z moich znajomych. Poszperaj na xda developers co do Romów, obstawiam że będzie ich dużo. Z tego co widziałem na stronie producenta, twierdzą że odblokowanie bootloadera i rootowanie nie anuluje gwarancji.
@MeowsAndStuff: Spojrzałem na instrukcję na stronie LOS dla one plus 9 pro i odblokowanie to zaznaczenie w ustawieniach, reboot bootloader, oem unlock, więc analogicznie jak na nexus, a sam flash jest trochę bardziej skomplikowany niż normalnie, ale nic strasznego. Ciekawe czy w tym telefonie 5g działa w Polsce.
@blargotron: na 5g to ja bym się nie nakręcał. Od 1.5 roku mam telefon z 5g i udało mi się je złapać zaledwie kilka razy w centrach miast. Szczytem jest jak dzwonili do mojej sąsiadki z T-Mobile i namawiali ja na telefon z 5g, twierdząc że problemy z zasięgiem wynikają z jego braku w aktualnym urządzeniu. No spoko, tylko w promieniu 10km nie ma żadnego nadajnika 5g i jak narazie się
@blargotron: szczerze ja miałem zmieniać moje mi 10 na one plus 9 pro, ale stwierdziłem że w sumie to.. no nie warto, nic się nie zmieniło w tych telefonach przez ten czas. Jakbyś się zastanawial nad one plusem 10 ( chyba pro?) to sobie obczaj jego recenzje. Idiotyczny projekt i telefon można bardzo łatwo złamać. Tak, złamać w pół xd. + Poczytaj sobie o zasięgu 5g i czym ta sieć tak
@MeowsAndStuff: Sprawdzałem, Play ma pokrycie części mojego miasta 5G w/g mapki. W każdym razie, na razie, rozumiem, że 5G jest w powijakach, ale chodzi mi o przyszłość. I jak już mam kupować telefon z 5G jak wszystkie teraz, to warto aby miał szanse zadziałać w Polsce, jak nie teraz, to w przyszłości.

szczerze ja miałem zmieniać moje mi 10 na one plus 9 pro, ale stwierdziłem że w sumie to.. no