Wpis z mikrobloga

PHPers Gdańsk #19

08:28 - Refaktoring do Event Sourcingu - kiedy się zatrzymać - Michał Giergielewicz
1:09:25 - Fail Fast! Zacznij pisać kod, który nie posiada bugów! - Konrad Otrębski
2:25:18 - Bezpieczny kod - Tomasz Tybulewicz

#programowanie #phpers #php
Ernest_ - PHPers Gdańsk #19

08:28 - Refaktoring do Event Sourcingu - kiedy się zat...
  • 8
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Prawie nikt tego nie rozumie. Znaczy ludzie rozumieją ogólnie o co chodzi, ale nie rozumieją jaki wpływ na projekt ma ES. Cała masa problemów, z którymi ludzie nie chcą się mierzyć, bo z góry trzeba znać katalog sposobów ich rozwiązywania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem fanem ES+DDD osobiście, ale to dlatego, że widzę jak wygląda kod bez ORM i po prostu estetycznie jest to lepsze
  • Odpowiedz
@file_get_contents: masz może jakieś ciekawe materiały do poczytania? Ksiązki/kursy/blogi ? Sam mam wrażenie że rozumiem DDD i CQRS + ES ale zawsze łapie się na tym że znam to z teorii nie z praktyki i mam problem z ogarnięciem dokładnie jak obchodzić się z event storem czy robić snapshoty co X eventów czy po każdym evencie a może w ogóle ich nie robić i poprostu przy każdym evencie aktualizować read model
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Wiesz gdzie dzwoni, ale mam wrażenie, ze nie wiesz w którym kościele. Odpowiedź na Twoje pytania leży w doświadczeniu innych. Np. wcale nie potrzebujesz snapshootingu dla 90% agregatów. Czas życia pojedyńczego agregatu może być na tyle krótki, że nigdy nie będzie tam wiele eventów, a dzięki temu ich odczyt jest błyskawiczny. Przykładem może byc zamówienie. Zazwyczaj ma ono początek i koniec. Takie agregaty nie rosną wraz z czasem. To pierwsza
  • Odpowiedz