Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, jestem w trakcie rehabilitacji po urazie rzepki. Chciałbym niebawem zacząć znów jeździć na szosie, lecz chce zmienić na początek pedały wpinane na platformowe. Ktoś poleci jakieś fajne czy brać pierwsze lepsze do szosy? Większość które oglądałem pisze MTB to jakaś różnica ?
#rower #szosa
  • 21
@dethklok: ale on chce na platformę zmienić, m520 to wpinane.
@Zdegenerowany_Rzulf: w mojej opinii - jakiekolwiek. Idź do sklepu rowerowego wybierz takie które będą Ci najlepiej pasowały do stopy, czy to duże czy to średnie. Myślę, że masz swoje preferencje i do nich dostosuj. Marek jest tyle,że szok, w sumie to różnią się znacznie między sobą, a nie jestem pewny czy na szosie odczujesz jakąkolwiek różnicę między poszczególnymi platformami.
Możesz
@Zdegenerowany_Rzulf: nadal dałbym Ci do przemyślenia takie rozwiązanie. Jeździłeś jakoś ostatnio na "zwykłych" pedałach? Dla mnie to jest jakoś mega niebezpieczne szczególnie jak się jedzie szybko, tyłek masz na siodełku i trafią się nierówności to nogi "spadają".
tyłek masz na siodełku i trafią się nierówności to nogi "spadają".


@WafleMichaua: to jest dla mnie świetna zaleta wpinanych pedałów. Na szosie tego nie odczuwam aż tak bardzo, ale na zjazdach na MTB - bajka. Skupiam się na linii jazdy, a nie gdzie moja noga jest na pedale i czy zaraz z niego nie spadnę.
@Zdegenerowany_Rzulf: Wpisz po prostu "noski" w rowerowej kategorii na allegro :) Ja kupiłem na poniższej aukcji, te wąsy czasem trochę przeszkadzają przy ustawianiu buta. Są dostępne krótsze wersje (szukaj "zefal") i je bym chętnie potestował, ale najpierw wykończę obecne - choć sprawiają wrażenie dość solidnych. Trzeba się przyzwyczaić do wkładania w nie nogi, bo oczywiście swoim ciężarem odwracają pedał i trzeba przekręcić go czubkiem buta, ale to kwestia odrobiny wprawy. W