Wpis z mikrobloga

Sporo żywię się serkami wiejskimi. Tymi naturalnymi i lekkimi, nie że jakimiś smakowymi. Smakują mi po prostu, dobrze mi wchodzą i w zasadzie moje śniadanie to właśnie 2-3 serki wiejskie na początek (tak z 500kcal z hakiem).

Ostatnio zauważyłem spory zjazd jakości. Nie tylko tych z Piątnicy, ale też tych lekkich z Auchan (nie wiem gdzie je robią).
Jakieś takie kwaśne się zrobiły i wodniste, czasami to aż widać oddzieloną wodę z mleczka.

Tylko ja mam takie wrażenie?
Wiem że bardzo dużo zmienia w jakiej temperaturze się je trzyma na półkach i w lodówce, ale to nie jest pojedynczy przypadek, a nic nie zmieniałem w lodówce.

#jedzenie #serekwiejski #mirkokoksy zawołam bo pewnie też wciągają jak szaleni. #mikrokoksy
Wyrewolwerowanyrewolwer - Sporo żywię się serkami wiejskimi. Tymi naturalnymi i lekki...

źródło: comment_1651739424io8oR292hOdrsj9CHSIhHc.jpg

Pobierz
  • 23
@wrocilem_bo: Cena już i tak mocno poszła do góry odkąd pamiętam (kiedyś zwykłe naturalne były nawet po 1.30-1.40 jak pamiętam, teraz prawie złotówka drożej). I nie mam nic przeciwko temu, mogę zapłacić nawet i 3PLN. Serki wiejskie kupuję żeby zjeść dobrze i zdrowo śniadanie zamiast jakiegoś dowalonego cukrem g*wna czy innych przekombinowanych rzeczy.
No, tak z kanonu klasyków zostaje jeszcze owsianka i jajecznica, ale jakoś nie chce mi się ostatnio tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Jem codziennie od lat i nie zauważyłem spadku jakości, może ewentualnie ciut więcej wody jest w opakowaniach, ale to subiektywne.

Z tym, że ja jem tylko Piątnicę oraz Pilosa (bo też jest robiony w Piątnicy), nic innego mi nie smakuje.

Na pewno łańcuch chłodniczy jest tutaj mega ważny - nigdy mi się nie trafił zwarzony serek wiejski w Lidlu czy Biedronce, ale w takich Delikatesach, Żabkach czy innych małych sklepach
@Prontera: O, a to ciekawe bo jeszcze niedawno mi te z biedronki (nasza kraina czy coś) inaczej niż auchanowe smakowały. To muszę sprawdzić i muszę prześledzić gdzie które są robione, to wszystko się wyjaśni.

Edit: Auchan Lekki jest w Łowiczu (okręgowa spółdzielnia mleczarska)
Piątnica naturalny - OSM w ... Piątnicy.
Widocznie oszczędzanie na dobrym produkcie zatacza szerokie kręgi.
Jak Mirek wyzej pisał- albo to albo podnoszenie cen.
Muszę jeszczs serki wiejskie z Wielunia obczaić. Wieluń ma ŚWIETNE twarogi, serki białe. Więc może i serki grani?