Wpis z mikrobloga

Leci w telewizji powtórka pierwszego sezonu "Top Chefa" i akurat w nim występował Ogiński i co chłop odstawał od reszty to ja nawet nie wiem. W każdej prawie konkurencji podpytywał innych co mają zrobić, bo nie miał pomysłu, nagadywanie na innych na setkach, w każdym możliwym daniu pójście na łatwizne i wciskanie wszędzie kurczaka. I tak w sumie długo wytrwał.

Tak w ogóle to, szkoda że wygrał normicki Master Chef bo elegancki był to program. Konkretny Amaro, Wachowicz zawsze w formie, rozbrajający Kudłaty (zajebiste riposty i dobry image) no i co najważniejsze poziom uczestników wysoki. Oby wrócił kiedyś, Hell's Kitchen wraca to i topowy szef też mam nadzieję wróci (z szefami kuchni, a nie pseudogwiazdami ma się rozumieć) #polskiyoutube #gotujzwykopem #kochamgotowac #telewizja #topchef
pawelososo - Leci w telewizji powtórka pierwszego sezonu "Top Chefa" i akurat w nim w...

źródło: comment_1651856626qKqvGuhtQcU3lYRd9HW9cM.jpg

Pobierz
  • 29
@Vixay: To obejrzyj jego filmy sprzed 10 lat, potem obecne i pomyśl, czy naprawdę jest na tym samym poziomie.
Moim zdaniem jedno bardzo odbiega od drugiego.
Top chefa nigdy nie oglądałem, więc oceniam go przez pryzmat jego twórczości na YT. I moim zdaniem początkujący mogą się od niego sporo nauczyć.
bo wredy nikt z pl na yt nie gotowal i zyskal popularnosc


@MistrzPateIni: I właśnie dlatego to było wartościowe. Cenię go bardziej od Strzelczyka, bo Strzelczyk to chyba rzuca rzutkami do tarczy, gdy ma wybrać zestaw przypraw do dania.
Może u mnie to kwestia sentymentu, ale zaproponuj jakiś inny (lepszy) polski kanał dla amatorów.
Jest Nomart, jest Kwasior, jest Pascal, jest UMAMI, jest Makłowicz, ale co poza tym?
@paramyksowiroza: Co innego zdobyć kilkanaście gwiazdek Michelin i zostać na tym samym poziomie przez 10 lat, a co innego być Ogińskim i nic nie osiągnąć w dalszym ciągu XD Mega postęp wykonał z poziomu podstawowego do średniego, może to fakt. Ale zapomnij o Hells Kitchen i Master Chef gdzie wywalą go przy pierwszym odcinku.

Zobacz sobie te pierwsze 10 sezonów Hells Kitchen USA, zobacz sobie postęp osób które nigdy nie gotowały
@Vixay: Nie zrozumieliśmy się.
Ja nie mówię, że Ogiński jest kulinarnym geniuszem.
Obecnie nawet go nie oglądam, bo bazuję na zupełnie innych autorytetach.
Mówię o tym, że jego filmy mogą być dobrym wstępem do gotowania dla nowicjuszy (nawet jeśli to poziom średni).
To nie ma nic wspólnego z wyższym poziomem gotowania.
@MistrzPateIni: To nie jest tak że się z Tobą nie zgadzam, bo w większości aspektów masz rację.
Ale złap pewną perspektywę: przykładowo jesteś 19-latkiem, który wyprowadza się do jakiegoś miasta na studia.
Nigdy za bardzo nie gotowałeś, o gotowaniu nie wiesz nic. Słabo znasz języki, więc nie kumasz co gada Ramsay, czy inny Oliver. Trzymasz się tego co polskie.

No i co zrobisz, jeśli chcesz się uczyć gotować? Wchodzisz na YT
uwierz mi to jak zaczniesz ma najwieksze znaczenie, bo to wyrobi u ciebie nawyki jak raz nauczyczysz sie robic na odpierodl to ci zostanie na zawsze


@MistrzPateIni: No właśnie nie jestem pewien czy u każdego jest tak samo.
Jeśli gotujesz tylko po to żeby żyć, to te początkowe nawyki wchodzą w krew.
Ale jeśli gotujesz i to staje się Twoim hobby, to mam wrażenie, że jesteś w stanie olać te początkowe