Wpis z mikrobloga

Taki pomysł mam: jeśli każdy będzie mógł skorzystać z wakacji od kredytu, to idę w to i środki na ratę przeznaczę na nadpłatę kredytu. Jest jakaś wada tej opcji? Aktualnie nie mam problemów ze spłatą.
#finanse #kredythipoteczny
  • 33
  • Odpowiedz
@Godziu73: w piździe je mam tbh. Przeżyję bez kredytów konsumenckich.

Chociaż to póki co i tak to są tylko powielane słowa "słyszałem, że" bez żadnego poparcia.
  • Odpowiedz
@wpiot: Bank na 100% odnotuje sobie, że z tego skorzystałeś i oczywiście podzieli się ta informacją z BIK-iem. Tak robią z osobami, które korzystają z ,,wakacji" na obecnych zasadach (dużo mniej korzystnych przecież). Potem takie osoby mają trudniej w bankach.
  • Odpowiedz
@Godziu73: wystarczy mi jeden.

Poza tym to wszystko co chociażby gada ten typ wyżej to tylko niepotwierdzone informacje.

Aczkolwiek czytałem tu już też absurdalne brednie w stylu, że skorzystanie z wakacji przekreśla wzięcie kredytu do... końca życia. XD
  • Odpowiedz
Opinie rabinów są podzielone czy bank sobie odnotuje w BIK, że tak zrobiłeś czy nie. Na razie widziałem tylko komentarze osób, którzy piszą, że nie mieli żadnych problemów np. po wakacjach covidowych brać coś na krechę

Artykuły zdają się to potwierdzać:

https://direct.money.pl/artykuly/porady/wakacje-kredytowe-nie-beda-mialy-negatywnego-wplywu-na-historie-kredytowa-zapewnia-bik

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/518015/bik-raportuje-strukture-zawieszenia-odroczenia-splaty-rat-kredytowych

Ja zamierzam skorzystać. Kredyt hipoteczny jest jedynym jaki zamierzam posiadać zanim nie spłacę tego. Także BIK może mnie cmoknąć. Jak coś sobie odznaczą, to za rok-dwa to wykreślą i
  • Odpowiedz
@Krupier: na chwilę obecną przyznaję Ci rację, z czego bardzo się cieszę bo mam kredyt w wysokosci rocznych zarobków, rata to 10% mojego wynagrodzenia i sam bym sobie ni #!$%@? zadnej pomocy nie przyznał. A tak będę ładnie do przodu.

Ale poczekajmy aż to zacznie działać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wpiot: no został senat, który może jakieś poprawki dać, wątpię by odrzucił w całości, a Dudu imo na 100% podpisze więc o niego bym się nie martwił.
  • Odpowiedz