Wpis z mikrobloga

Czy to prawda ze akumulatory tak jak w makicie maja licznik cyklu ladowan?


@clown9: Nie tylko w Makicie. W każdej niemal firmie tak mają. Nie wiem czy są policzone na ilość cykli, ale jak kiedyś byłem na szkoleniu, to serwisant mówił, że wkładają w maszynę i odczytują ile było ładowań od powiedzmy zera do pełnego, ile było przerwanych (ponoc najgorzej) ładowań, czy było ładowane przy ujemnej temp. zewn. itp. itd.
  • Odpowiedz
@clown9: na regenerację bym nie liczył, bo jeżeli trzeba będzie wymieniać ogniwa to na bank się nie opłaci. Ale poszukaj czy przypadkiem chińczyki nie robią zamiennych płytek (do makity czy boscha można dostać bez problemu - w cenie nawet poniżej 30 zł)
  • Odpowiedz
@clown9: Ja używam boscha i tam akurat tego nie ma - małe akumulatorki (na przykład 2Ah) mają płytkę z z 3 rezystorami, te większe (4, 5, 6 Ah) mają dodatkowo BMSa, jednak same wyjścia z ogniw są wyprowadzone bezpośrednio na zewnątrz, beż żadnego przekaźnika czy tranzystora (po drodze jest tylko bezpiecznik). Ale żeby nie było kolorowo to w boschu bardzo często siadają ładowarki (mi siadły już 2) oraz wspomniane BMSy powodując
  • Odpowiedz