Wpis z mikrobloga

@ModDzban:

#polskiedrogi #drogi #kierowcy

Drogie wykopki kto ma na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo? Bo według mnie pojazd czerwony i żółty powinny móc wykonać razem manewr skrętu bezpiecznie ale zazwyczaj czerwony pojazd który ma nakaz skrętu w prawo wjeżdża na lewy pas. Zaraz wrzucę więcej zdjęć jak wyglądają znaki i oznakowanie poziome.

Szczecin róg 3 mają z Narutowicza
Pobierz ModDzban - @ModDzban: 

#polskiedrogi #drogi #kierowcy 

Drogie wykopki kto ma na...
źródło: comment_1652459040vkTDvoxpP9wFfdealhaUsK.jpg
  • 16
@ModDzban: musialem wejsc na mapy, bo tutaj jest za malo informacji.
Jeśli żółty wykonuje lewoskręt z 3 Maja w Narutowicza, a czerwony prawoskret z 3 Maja w Narutowicza, to bezdyskusyjnie żółty musi puścić czerwonego
żółty też już wtedy jest na drodze z pierwszeństwem


@ModDzban: pierwszeństwo ustala się przed skrzyżowaniem. Nie ma znaczenia że żółty już wjechał na ciąg drogi z pierwszeństwem, jeśli przyjechał z podporządkowanej. Wykonuje tu coś co można nazwać "etapowaniem przejazdu". Najpierw ustępuje jednemu pasowi, potem wjeżdża na tą "przełączkę" i tam znowu musi ustąpić wszystkim pojazdom jadącym z tej strony co czerwony
@pawelpablito: no ok to rozumiem jakby to skrzyżowanie miało dwa pasy cały czas ale czerwony skręcając w prawo ma jeden pas i wjeżdża na drogę dwupasmową wtedy też się ustępuje pojazdowi przekraczającemu pas?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelpablito: wiem, nie do końca rozumiem co OP ma na myśli, jeśli żółty i czerwony teoretycznie są na swoich pasach i są względem siebie równi to wtedy wiadomo że czerwony nie może zmienić pasa bez upewnienia się czy nikogo na nim nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ModDzban:

no ok to rozumiem jakby to skrzyżowanie miało dwa pasy cały czas ale czerwony skręcając w prawo ma jeden pas i wjeżdża na drogę dwupasmową wtedy też się ustępuje pojazdowi przekraczającemu pas?


Tak, na myśl mi przychodzą ronda z kilkoma pasami, nie możesz na nie wjechać jeśli ktoś jest na rondzie niezależnie na którym pasie.
@ModDzban: zawsze pojazd mający pierwszeństwo ma też pierwszeństwo w wyborze pasa ruchu. Jeśli masz skrzyżowanie gdzie z dwóch przeciwnych kierunków dwa pojazdy chcą skręcić w jedną 10-pasmową drogę - jeden pojazd wykonuje prawoskręt, drugi lewoskręt. Ten co skręca w prawo ma wtedy pierwszeństwo i może nawet zjechać na skrajny lewy pas - ten skręcający w lewo musi mu ustąpić.

Na obrazku masz kolejność przejazdu. Najpierw jadą pojazdy zielonego szlaku. Gdy pojazd
Pobierz pawelpablito - @ModDzban: zawsze pojazd mający pierwszeństwo ma też pierwszeństwo w w...
źródło: comment_16524613254s48CTKX0qcbBlwAUJBqKO.jpg
@ModDzban: no wlasnie tu jest jedyny szkopuł w tym wszystkim. Wg mnie błąd organizatora
Znaki poziome ustap pierwszeństwa muszą zawsze wynikać ze znaku pionowego. Tutaj nie ma znaku pionowego więc te trójkąty nic nie znaczą. Znak pionowy jednoznacznie wskazuje, że żółty z północy ma pierwszeństwo przed moim czerwonym
Te trojkaty moga byc namalowane jako "pomoc" żeby kierowcy nie mysleli ze jadac prosto maja pierwszenstwo bo wtedy wladowaliby sie w tych z