Wpis z mikrobloga

#!$%@? akcja. Zawsze jak robię zakupy to biorę swoją własną torbę. Nigdy nie miałem z tym problemu ale ostatnio w #zabka typ zwrócił mi uwagę, że woli abym pakował rzeczy do koszyka bo sprawniej mu się skanuje. Ok. Przed chwilą robiłem zakupy, zapakowałem rzeczy do mojej torby i poszedłem do kasy samoobsługowej aby nie zawracać mu głowy skoro to taki problem. Skanuje sobie rzeczy a tu nagle typ łapię mnie za bark i zaczyna się wydzierać, że on mi już zwracał uwagę aby nie pakować rzeczy do torby oraz, że mam już nie robić u niego zakupów. Trochę mnie zamurowało więc nie chciało mi się mu tłumaczyć, że mówił coś innego tylko wyrzuciłem rzeczy z torby na ladę i wyszedłem. WTF?

#zalesie #gownowpis
  • 184
tylko wymyślił jakiś bzdurny powód, że chodzi o wygodę, a później zaatakował opa, bo jednak chodziło mu o bezpieczeństwo towaru.


@Pippo: Bo tak to działa w między kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi. On nie mówi ci wprost, że ma cię za potencjalnego złodzieja ale ty wiesz o co chodzi, więc nie udajesz, że nie wiesz i wymyślasz jakieś z dupy obejścia. On cię nie obraża a ty robisz to o co cię
tu nie chodzi o to czy pakował do koszyka czy torby, tylko wymyślił jakiś bzdurny powód, że chodzi o wygodę, a później zaatakował opa, bo jednak chodziło mu o bezpieczeństwo towaru.

@Pippo wymyślił bzdurny powód bo inaczej musiałby nazwać opa potencjalnym zlodziejem
I to bezpieczeństwo towaru, fajnie kradzież nazwałeś
Bo tak to działa w między kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi. On nie mówi ci wprost, że ma cię za potencjalnego złodzieja ale ty wiesz o co chodzi, więc nie udajesz, że nie wiesz i wymyślasz jakieś z dupy obejścia. On cię nie obraża a ty robisz to o co cię poprosi i wszyscy są zadowoleni.


@maksol93: traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja jest obraźliwe. Z tego samego powodu nie używam kas samoobsługowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ranger: ale właściciel nie wyznaczył żadnych zasad! Tylko poprosił by pakować do koszyka bo będzie mu wygodniej skanować. Jeżeli op miał zamiar skorzystać z kasy samoobsługowej, to prośba właściciela była całkowicie bezzasadna. I to nie jest żadne obchodzenie prawa. Kasy samoobsługowe są dostępne dla wszystkich.

@maksol93: kulturalni ludzie nie atakują innych ludzi dlatego, że tamci zastosowali się do ich prośby trochę inaczej niż oczekiwali, ale z tym samym skutkiem. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ipkis123: każdy jest potencjalnym złodziejem i nikogo nie należy tak nazywać. Ja się zgadzam, że towar powinien być w koszyku, ale to nie znaczy żeby kłamać i dziwić się że ktoś stosuje się do kłamstw.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym wypominaniem mi bezpieczeństwa towaru. Przecież towar też można zabezpieczyć przed kradzieżą, wtedy jest bezpieczny. To nie jest żaden eufemizm z mojej strony. Zwyczajne słowa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@package0x01: Taki mamy klimat ¯\_(ツ)_/¯. Jak coś u nas nie ma 7482 zabezpieczeń i 231 kamer/ osób zabezpieczających daną rzecz to na pewno zostanie to rozkradzione/rozwalone. Tu nie chodzi o traktowanie każdego klienta jako złodzieja tylko dostrzeganie rzeczy potencjalnie podejrzanych. Że Ty robisz aktualnie tę rzecz i jest okej, nie znaczy że wszyscy tak robią. Sklep pewnie miał problem że Grażyny wywoziły w tych swoich torbach na kółkach towar, bo "zapomniały"
@AugustinTarrou Przecież jest to zgodne z prawem. Są artykuły o tym w internecie. Możesz w sklepie samoobsługowym wziąć coś i zjeść przed zapłaceniem.

Jest oczywiście różnica między kładzeniem potem na ladzie upitej butelki z napojem, a kładzeniem papierka po batoniku.

Niemniej ludzie i tak rzadko tak robią, więc problemu nie widzę. Kilka razy widziałem jak matki dawały się dzieciom napić a potem kładły na kasę, bo była długa kolejka a zaczynało jej
@Thermao: Wiem, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, ale ja nie zamierzam się godzić na takie traktowanie. Niech zatrudnią lepszą ochronę, więcej kamer, ale niech nie utrudniają mi zakupów uważając, że mogę coś ukraść.
Jak sklep mnie tak traktuje to po prostu przestaje tam chodzić (lub nie korzystam z kas samoobsługowych jeżeli to one są problemem).

Jak wspomniałem są inne sklepy, które jakoś takich praktyk nie uskuteczniają, a od Decathlonu inni