Wpis z mikrobloga

Pytanie do grafików 3d i osób które potrafią coś z tych rzeczy. Mianowicie jestem modelarzem, robie to i owo z plastiku. Moim celem jest zrobienie modelu który będzie wyglądał jak prawdzimy. Myślałem o paru rozwiązaniach bo siedze w tym od ponad 15 lat. Chodzi o to, w jaki sposób zaimportować do programu 3D model jakiegoś pojazdu jak z WarThundera a potem, trwale zapisać wszystkie kolory powierzchni tak, żeby nie zmieniały się one w zależniości od ruchu kamery. Chce zobaczyć jak taki zamrożony model będzie wyglądał.

Jak zamrozić te wszystkie parametry? Albo jak to wykonać?


#grafika #grafik #modelarstwo #modele #programowanie #zdjecia #programista
gracilis - Pytanie do grafików 3d i osób które potrafią coś z tych rzeczy. Mianowicie...

źródło: comment_1652724718Tkuvbyy14ADhUj3Jr2Kiv7.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@gracilis: Ok, co prawda ostatnie półtora roku nie mam za grosz weny do klejenia/malowania, ale myślę, że coś pomogę:) Będę pisał w częściach, żeby zilustrować lepiej co chcę przekazać. Generalnie przy swoich modelach dążyłem do tego, by wyglądały one możliwie realistycznie. Stąd też wszystkie popularne techniki, typu modulacja, preshading po liniach podziału, pin wash - wyglądały mi mega sztucznie i po prostu nie przemawiały do mnie. Pooglądałem sobie trochę zdjęć w
knoor - @gracilis: Ok, co prawda ostatnie półtora roku nie mam za grosz weny do kleje...

źródło: comment_1652741399kTUE5VHDaETlxxB77b8nQW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gracilis: Zauważyłem ciekawą rzecz - kiedy położysz warstwę farby w kolorze białym lub czarnym jako podkładową a potem na to kolor bazowy - wpływa ona na kolor bazy przez co będzie on jaśniejszy albo ciemniejszy. Oczywiście nie ma w tym nic odkrywczego, bazuje na tym chociażby preshading - ale dało mi to do myślenia. Preshading był dla mnie zawsze trochę sztuczną i czasochłonną techniką, do tego oparty jest o własną interpretację
knoor - @gracilis: Zauważyłem ciekawą rzecz - kiedy położysz warstwę farby w kolorze ...

źródło: comment_1652741836ecUlcmtrI1WYC2SeHe2qPb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zenithal priming


@knoor: kiedyś tego próbowałem i doszedłem do podobnych wniosków co ty. Zgadzam się, że model w zasadzie z góry Bedzie nieruchomy, pod makietę. Pytanie jak to wyjdzie. Zobaczę.
  • Odpowiedz