Wpis z mikrobloga

Wychodzę z przegrywu i chcę pierwszy raz w życiu pojechać w góry i zobaczyć je na własne oczy. Stąd moje pytanie dla osób doświadczonych w obcowaniu z polskimi Tatrami: macie jakieś rady co do miejsca w którym warto szukać noclegu? Chciałbym żeby było tanio i żeby było mało ludzi, chcę tylko chodzić sobie po górach cały dzień nic innego mnie nie interesuje. Proszę o wskazówki, praktyczne porady. Będę bardzo wdzięczny. #tatry #gory #turystyka #podrozujzwykopem #podroze
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@novascotia: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
@novascotia: w Zakopcu też warto, jeśli masz w planach skupiać się tylko na górach, to co za różnica, gdzie będziesz nocował,chodzi o podejście, żeby nie pchać się na Krupówki jak nie trzeba. W Zakopanem/Kirach/Kościelisku funkcjonują prywatne busy, którymi da się dojechać na każde wejście na szlak, więc komunikacja nie jest problemem. Możesz co najwyżej spojrzeć na mapę i zaplanować sobie jakieś trasy i zobaczyć którymi wejściami będziesz wchodził najczęściej i pod
Chciałbym żeby było tanio i żeby było mało ludzi,


@novascotia: możesz napisać maila do schroniska w chochołowskiej z pytaniem czy mają dostępne miejsce w danym terminie, ceny od ~50zł (za spanie w pokoju 8/16 osobowym), albo murowaniec ma internetowy system rezerwacji

w środku tygodnia niewakacyjnego w pokojach zbiorowych jest często całkiem spory luz, pare razy z różową byliśmy sami.
@novascotia: Również polecam Słowację. Gdzie dokładnie to zależy od budżetu i tego czym jedziesz (samochód/autobus). Zerknij na przykład na miejscowości Stara Leśna i Nowa Leśna.
A osobie wyżej polecającej Zakopane komuś kto chce żeby było mało ludzi gratuluję inteligencji.
@novascotia: Skąd jesteś?
Kumpel z Warszawy organizuje co weekend wyjazd w góry.
Transport, żarcie i zaplanowana trasa w cenie.

Jak się policzy koszty dojazdu, noclegu, żarcia to czasem nawet wychodzi taniej niż samemu jechać.
@novascotia: Jeżeli nie masz samochodu, to najlepiej Zakopane. Najlepiej jakiś obszar dobrze skomunikowany, czyli między dworcem, a rondem JPII, ewentualnie Olcza (polecam), czy Krzeptowskiego. Grunt żeby był dobry dojazd do dworca, dojedziesz z niego na każdy popularniejszy szlak