Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#psychiatria #psychiatra #farmakologia #psychofarmakokogia #depresja #zaburzenialekowe #narkotykizawszespoko #wenlafaksyna #bupropion #wortioksetyna
Mam zaburzenia lękowe powiązane z odkładaniem w czasie różnych rzeczy, głównie na studia. Jestem nieśmiały, mam niską samoocenę i brak pewności siebie. Jako pierwszy lek dostałem wenle w dawce 75 mg. Po 2 miesiącach efekt był gorszy niż choroba, tzn. brak chęci i motywacji do czegokolwiek, brak przyjemności z rzeczy, które mi tę przyjemność dawały. Zapadła decyzja o odstawieniu. Przez 3 tygodnie schodziłem sobie powoli, ostatni tydzień co 2 dni 12.5mg, a pomimo miesiąca od odstawienie nadal czuję efekt tzn. mam podbite leki, łatwiej mnie przestraszyć. W raz z decyzją o odstawieniu wenli wjechał bupropion w dawce 150mg, na początku 3 dni pobudzenie i obniżony apetyt, a potem brak jakich kolwiek efektów zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Więc odstawiamy bupropion, który szczęśliwie nie zostawia syndromu odstawiennego, a próbujemy wortioksetyne w dawce 10mg.
Ktoś brał? Jakie wrażenia? Kiedy będę wiedział lub po czym poznać, że lek działa / nie działa / źle działa? Jakieś skutki odstawienia?

Co u Was decydowało o zmianie psychiatry? Ja po 3 wizycie traciłem do gościa zaufanie, a gdy zobaczyłem historie choroby, no to mam wrażenie, że gość mnie nie słucha lub nie rozumie co ja do niego mówię.

Jakimi alternatywnymi sposobami radzenia sobie z lekiem i aktywizacją powinienem się zainteresować? Czytałem o połączeniu #fenibut + #modafinil Opinie reddit mnie bardzo zaciekawiły, ale odpada na codzienne stosowanie, tylko doraźne na szczególne wydarzenia.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62875f87c7bb693a3f251439
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Na reszcie się nie znam, ale feniego ze stimami bym nie łączył. Wiem, że to nie klasyczny stim, ale chodzi o to, że może to wpływać źle na serce. Na psychologii się nie znam, ale wiem że prokrastynacja i niska samoocena to cisi zabójcy ludzkości.
@AnonimoweMikroWyznania: Czemu ten Magik nie połączył Ci Wenlafaksyny z Bupropionem? Niby osobno/solo już znasz ale razem działa inaczej..
Podbijam żeby nie robić niczego na własna rękę.
Modafinil z Indii to nie Actimodan z Apteki!
Już prędzej spróbuj Escitalopram + Metylofenidat niż ten Phenibut z Modem.
Pheni jest bardzo inwazyjny po prostu. Nie leczy.
OP: @gryzalkabinarna
Mówiłem o tym, że wiele osób połączenie tych dwóch leków uważa, za najleosze co ich w psychofarmakologii spotkało. Stwierdził jednak, że to jakby zbyt mocne połączenie. Brałem przez około 3 tygodnie oba leki jednocześnie, przy zchodzeniu z wenlafaksyny. Może to zbyt krotki okres aby cokolwiek powiedzieć, ale lepiej nie było. Wolałbym jednak nie wracać do wenli, po tym co mnie spotkało z jej odstawieniem. Miesiąc bez leku i nadal