Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ekonomia #inflacja #nieruchomosci
Mireczki odziedziczyłem ostatnio dom po dziadkach (na wsi, kompletne zadupie) i się zastanawiam co z tym faktem zrobić. Osobiście nie widzę sensu utrzymywania tego domu i najchętniej bym go sprzedał i zarobione w ten sposób pieniądze trzymał na swoją emeryturę, ale przy obecnej inflacji to zupełnie nie ma sensu. Załóżmy, że sprzedam dom za 300 tys. zł, inflacja wynosi 15-20%, więc jeżeli pieniądze będę trzymał na koncie to będę tracił około 3750 - 5000 złotych miesięcznie, przecież to jest masakra.
Z wynajmem też ciężko, bo ze względu na położenie i aktualny stan to nikt tego domu nie wynajmie, a poza tym mieszkam na tyle daleko, że nie wyobrażam sobie ciągłych dojazdów, żeby dom pokazywać ewentualnym wynajmującym itp.
Czy jedyne co mi pozostaje to pogodzenie się z faktem, że muszę ten dom dodatkowo opłacać i będzie stał pusty przez kolejne naście lat, bo jest to dla mnie najtańsza opcja?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628a23c3828651de0c4e549d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 11