Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczurek_87: jak już się wszystkiego dowiesz to się odezwę bo też jade taką trasą tylko wyjeżdżam trochę później. Przygotuj się na kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szczurek_87 polecam mapy kropka cz , napisze ci ile w jakim kraju masz płatnych dróg, po za tym oznaczasz czy masz winietę czy nie i ci trasę wyznacza. Do tego możesz używać do nawigowania offline.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: ja tak nie jeździłem, ale z tego co widzę to Słowacką winietę możesz sobie darować, na sto procent da się ten kawalątek przejechać bezpłatnymi drogami. Tylko ustaw w google taką opcję i przestrzegaj ograniczeń, bo Słowacy są cięci na Polaków przekraczających prędkość, a już zwłaszcza tych, co omijają autostrady.
  • Odpowiedz
@Precypitat: ten odcinek między Graz a Mariborem jest zajebisty... Uwielbiam tamtędy jeździć, górskie serpentyny, fajne łuki. Jak ma się bardziej usportowiony samochód to można tam przeżyć piękne chwile za kółkiem, sama przyjemność z jazdy.
  • Odpowiedz
a nie szybciej będzie, jak pojedziesz przez Wiedeń i Graz?


@Rabissimo: Jeździłem tak i tak. Wariant węgierski zawsze był szybszy (wbrew twierdzeniom google maps), nawet w czasach gdy dało rade pojechać na Węgrzech bezpłatnymi drogami. Opadają wieczne remonty w Wiedniu i korki na granicy SLO-CRO.
  • Odpowiedz
jeszcze tylko dodam, skoro gadamy już o wariantach, że wariant węgierski zakłada dłuższą podróż przez chorwację, gdzie autostrady płacone są za odcinek, a benzyna jest droga (chociaż może teraz to się wyrównało). Stąd moja preferencja w stronę Słowenii, zwłaszcza, że jedziesz w okolicę Istrii.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: po tej trasie ze screena uwazaj żeby nie wjechać na autostradę w Słowenii bo ponoć często tam łapią za brak winiety a odcinek jest bardzo krótki. Tak jak koledzy wyżej pisali poczytaj na cro pl
  • Odpowiedz