Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...

źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg

Pobierz
  • 287
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie: wracasz zmęczony z roboty i kładziesz się o 02:13 spać, a za oknem żegna cię 30 węglarek. Można się przyzwyczaić, co nie?


@DerMirker:
Mieszkałem w pobliżu linii kolejowej, i pracowałem w pobliżu lotniska. Za pierwszym razem jak usłyszałem startujący samolot, to myślałem że mi mózg nosem wypłynie, a po tygodniu podczas startu potrafiłem bez problemu kontynuować rozmowę telefoniczną

Do mocnego hałasu co jakiś czas jak najbardziej można się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
@DerMirker:
Komórki lokatorskie zaraz obok mieszkań na piętrach (i były sprzedawane po 4000 zł za m2, a mam je obok samego mieszkania! ściana w ścianę)
Moje mieszkanie nie graniczy z żadnym innym od boków, jedynie góra i dół ale na górze i na dole są tak samo duże mieszkania jak i moje (103.8 m2) z czego na dole bierze mój dobry znajomy, który wiem, że jest spokojnym człowiekiem.
Dałem 8800 zł
  • Odpowiedz
Widok na staw z kuchni jest świetny (patrz fotki które dałem wyżej)

Nikt mi nigdy nie zabuduje widoku z okna bo przecież nie postawią bloku na miejscu stawu.


@bboymc: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Alpha_Male - > Widok na staw z kuchni jest świetny (patrz fotki które dałem wyżej)
Ni...
  • Odpowiedz
@DerMirker co do tych torów to serio można się przyzwyczaić xD od zawsze mieszkałem na osiedlu pracowniczym koło jednej fabryki smrodu zajmującej się tekstyliami bodajże. A za tą fabryka były tory linii Warszawa- Wiedeń. I powiem tak, teraz to nic mnie nie jest w stanie w nocy obudzić a jak śpię na wsi to czuję pewien dyskomfort z powodu tej ciszy xD
  • Odpowiedz
@DerMirker: Zapomiałem napisać, że są duże odstępy między budynkami i osiedle nie jest o zamkniętej budowie więc nie będzie efektu studni.
Daj mi jeszcz chwilę argumentów jest dużo więcej.
  • Odpowiedz
@DerMirker: ładnie się Pan słuchaczom przedstawił. Mieszkam w drugim budynku. Ten który krytykujesz to hotel, ale o tym nie wspomnisz. Mi się tu mieszka super, hałas to szum aut, który jest akceptowalny. A w innych miejscach blisko drogi pierdziaw nie słychać? Ja tu na całe życie tez nie kupiłem. Chciałem gdzieś kase ulokować, mieszkam sam. Chłop z Norwegii do kupił wynajął mieszkanie w tydzień. Ludzie chcą tu mieszkać bo jest to
  • Odpowiedz
@DerMirker: W bonarce jest wszystko co potrzebuje do życia. Najlepszy luxmed w Krakowie (tylko tutaj i na opolskiej jest ortopedia i rehabilitacje). Są 3 świetne piekarnie. Kino.
Z dworca obok można w 9 minut dojechać do dworca głównego.
Miasto planuje zamienić to skrzyżowanie obok bonarki na rondo i zrobić chodnik po stronie osiedla i przystanek autobusowy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
prestiżową nagrodę Betonowy Laur Dewelopera im. prof Jacka Majchroskiego za rok 2021 otrzymują nowe bloki przy ul. Fatimskiej


Ach tak, byłem w tamtym KFC coś zjeść kiedy mój wujek był w szpitalu Rydygiera na badaniach. Dziękuję panie @DerMirker, dzięki panu wiedziałem gdzie się znajduję i na co powinienem zwrócić uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DerMirker: Na osiedlu jest paczkomat inpostu oraz skrytka gdzie każdy może zostawić paczkę dla mieszkańca osiedla otwierana smartphonem
Drzwie wejściowe, do mieszkania, oraz brama garażowa są sterowane smartphonem.
Wraz z mieszkaniem masz fibaro smart home i możliwość sterowania wszystkim aplikacją.
  • Odpowiedz
@bboymc: Staram się zrozumieć twoje argumenty, większość z nich wynika prawdpodobnie z tego, że nie miałeś okazji mieszkać / przebywać przez jakiś czas w prawdziwie zielonej i spokojnej okolicy.
  • Odpowiedz
@kkrzysiek13: ale się sprułeś Krzysiek, widzę że jednak nie jest tak przyjemnie tam mieszkać, skoro pisząc do mnie przekonujesz sam siebie.

Nie wiedziałem, że tam jest hotel, a bloków na Fredry nie widziałem z ulicy. Może kiedyś się przejadę pozwiedzać. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz