Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi kontrolami przez policje? Jadę sobie autem, zatrzymuje mnie policja i mówi, że np. zatrzymuje dowód za brak tylniej tablicy rejestracyjnej, a ja mam ją np. w bagażniku, więc przy kontroli biorę ją z bagażnika i przytwierdzam do auta?
Albo Pan policjant mówi, że wydaje mu się, że szyby są zbyt przyciemnione i zatrzymuje dowód, dopóki nie zrobię badań potwierdzających, że stopień przyciemnienia szyb jest legalny, a ja słysząc to ściągam tą folie, i co wtedy?
Albo, że wydaje mu się tzn. ma uzasadnione podejrzenie, że wydech jest za głośny, a ja w takim razie wyjmuję z bagażnika silencer, czy db killer czy jak to się nazywa i wkładam w końcówkę wydechu, co wtedy?
Dostaję mandat czy nie? Dowód zostaje zatrzymany czy nie? Jak to wygląda od strony prawnej?
#pytanie #prawo #policja #drogowka #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 29
@LubieDlugoSpac: gosc chce wystawic Ci mandat, jak go przyjmujesz to zgadzasz sie z jego opinia. Jesli nie to sprawa kierowana do sadu, w miedzyczasie np. zdejmujesz ta folie i "wygrales", chociaz straciles kase na przyciemnienie, potem zdjecie tego gowna i jeszcze czas na chodzenie do sadu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thomasx17: po to, żeby np. ograniczyć przepuszczalność światła i nagrzewanie wnętrza samochodu. Tez tego nigdy nie robilem, ale jak ktoś chce to zrobić z głową, to da się. Przednie szyby, zgodnie z polskim prawem, można przyciemniać, ale tak, aby przepuszczalność światła wynosiła minimum 70%. Nie wiem tylko co w przypadku wyjazdu takim autem za granicę, bo z reguły co kraj to inne przepisy, mogą być problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thomasx17: po to, żeby np. ograniczyć przepuszczalność światła i nagrzewanie wnętrza samochodu. Tez tego nigdy nie robilem, ale jak ktoś chce to zrobić z głową, to da się. Przednie szyby, zgodnie z polskim prawem, można przyciemniać, ale tak, aby przepuszczalność światła wynosiła minimum 70%. Nie wiem tylko co w przypadku wyjazdu takim autem za granicę, bo z reguły co kraj to inne przepisy, mogą być problemy.

@beerkoff: gdyby tylko ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thomasx17: nie każdy ma klimatyzację w aucie. A nawet jeśli, to nagrzane auto ciężej schłodzić. Efekt przyciemniania przednich szyb jest niewielki, ale jak masz ciemną tapicerkę, to nawet i te 2 stopnie mniej w środku to zawsze na plus.
Ja folią szyb nie kleje, piecowo tez nigdy nie przyciemnialem, bo nie mam takiej potrzeby, ale jeśli ktoś sobie to robi zgodnie z literą prawa, to nic mi do tego. A jak