Wpis z mikrobloga

tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią na "krótką pamięć" w społeczeństwie.

Chciałem zrobić miejsce dzięki któremu będzie można wyrobić sobie własną opinię na temat osób publicznych.
Miejsce ze skondensowaną i łatwo dostępną wiedzą. Miejsce, gdzie wpisujesz nazwisko osoby i w oparciu o cytaty (wszystkie materiały) decydujesz, czy jest to człowiek godny zaufania czy też nie i oceniasz.

Wymyśliłem tak na prawdę cały kombajn, który umożliwia założenie profilu osoby publicznej, dodawanie materiałów (video, linków, galerii) i zarządzanie nimi. Każdy użytkownik może dodać propozycje nowych materiałów. Każdy może komentować i oceniać nie tylko profile, ale moderatorów profili. Użytkownicy zbierają punkty akcji czy punkty reputacji, które pokazują, czy moderatorzy danego profilu spełniają się w swojej roli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robiłem małe rozeznanie środowiskowe i umieszczałem linki do swojego portalu w "powiązanych" w niektórych znaleziskach.
Np. tu:
https://www.wykop.pl/link/6670459/norwegia-w-kodzie-genetycznym-polskiego-rzadu-sa-slowne-ataki-na-inne-kraje/
https://www.wykop.pl/link/6670555/glapinski-stopy-procentowe-beda-podnoszone-do-skutku-az-inflacja-osiagnie-cel/

I wydaje mi się (po ilości plusów), że taka piguła linków na osi czasu może być użyteczna.
Widziałem też wejścia z facebooka, teamsów i innych portali, więc wiem też, że ktoś tam linkuje. :)

Link do portalu punktak.pl

Portal jest jeszcze w fazie wejściowej, robię go po godzinach i ma jeszcze sporo przed sobą dlatego proszę o wyrozumiałość i komentarze co tu jeszcze wymaga poprawki.
Z czasem myślę o otworzeniu bug bounty i zrobieniu open source albo chociaż udostępnię api, gdy tylko portal doczeka się drugiej odsłony. Wszystko zależy od odzewu.

W celu zwiększenia zasięgu wpisu, robię #rozdajo karty podarunkowej (zasady znacie) na #pysznepl lub #ubereats o wartości 50zł. Zielonki też mogą brać udział ( ͡º ͜ʖ͡º)
Losowanie przez #mirkolos, czas do 22:30.

#polska, ale też #gospodarka i #tworczoscwlasna
#dziendobry
zogard - tl;dr: Szukam paru osób do współtworzenia serwisu, który byłby odpowiedzią n...

źródło: comment_16537189709c1Pg1KfWK8HrZ50DPionX.jpg

Pobierz
  • 124
@mateos11: @mateos11:
1. wejdzie pani na punktaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) istnieje takie słowo w naszym języku a w porównaniu do innych moich wcześniejszych pomysłów, to wydawało mi się najlepsze
2. zdaję sobie z tego sprawę, dlatego ważne, by do każdego materiału dowiązane było jak najwięcej linków powiązanych i mirrory. Uwagi co do manipulacji, będzie można napisać i podlinkować niezmanipulowany materiał. Oczywiście najważniejsza rola moda, czynnik
filtrowanie wypowiedzi tematycznie to dopiero pole do manipulacji moim zdaniem :D


@zogard: Czemu? Każdy link miałby tylko przypisane "tagi", jakiej dziedziny dotyczy. Jak ktoś by chciał, nadal by mógł przejrzeć wszystkie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zogard: wayback machine ma API które pozwala robić snapshoty, może by w ten sposób linkować do treści? tyle że to nie zadziała na linki z social media tylko jakieś artykuły
@zogard: pomysł jest rewelacyjny, trzymam kciuki i będę często odwiedzał serwis. Jedna uwaga - teraz przeklikałem się na szybko przez np. podlinkowany przez Ciebie profil Dudy i widzę, że są odnośniki do zewnętrznych serwisów (np. AMA na wykopie) - wg mnie przydałyby się mirrory takich stron, bo one mogą w dowolnej chwili zniknąć, i wtedy merytoryczne użycie ich na Twojej stronie nie będzie miało pokrycia w realu… No chyba, że taka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sberatel: niekoniecznie. kiedys byl taki portal na ktorym sie ocenialo sprzet/ towar zakupiony, ale zeby nie bylo manipulacji i kupionych pozytywnych ocen, to mozna bylo tylko negatywne komentarze dodawac. ( ze sprzet sie popsul po tygodniu, ze jakosc towaru jest tragiczna) i wybieralo sie tylko te z najmniejsza liczba ocen negatywnych
@bukimi: po tagach to racja, jak najbardziej się da
@Kien: o API nie wiedziałem, dopisuję do wykonania bo ważne jest dla mnie, by treści nie znikały i miały kopie
@Olsea: myślałem o partonite, gdy utrzymanie portalu będzie mnie kosztować >100zł/mc. Na razie to taka moja inicjatywa, którą miałem zamiar po prostu finansować z własnych środków.
@zogard: taki portal z ocenami nie ma sensu. Ludzki mózg niestety nie działa w taki sposób, że coś przeczytasz i wyrobisz sobie opinie, mnóstwo podświadomych czynników na to wpływa. Doskonale to widać na głównej, gdzie często osoby mające rację są zaminusowane przez tłum idący za pierwszymi minusami.