Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o dobre osiedla w Warszawie.

Orientujecie się gdzie można znaleźć osiedle które będzie można nazwać mianem prestiżowego albo chociaż spełniające następujące warunki:
- do 20 minut trawmajem lub metrem do centrum
- w miare nowe budownictwo, brak starszych ludzi i patologii w okolicy
- blisko zieleni(jakies wieksze parki w okolicy)

Jedyne osiedle jakie znam które spełnia te warunki to "Bialy kamien" na Mokotowie. Osiedle wybudowane po 2004. Minusem jest cena bo najtaniej od 17k za metr można coś znaleźć ale mimo to wydaje mi się ze warto. A drugim minusem to mała podaż bo fajnego mieszkania nikt nie chce się pozbywać.

Patrzyłem też Marine Mokotow ale to nie jest osiedle dla mnie. Bardzo zamknięte i odległość do komunikacji miejskiej zbyt duża.

Pytam bo jak już ceny jeb*ą to szukam potencjalnych lokacji którymi warto się zainteresować.
Po postach @mickpl widziałem, że orientujesz się w rynku warszawskim. Może coś kojarzysz?

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #warszawa #patodeweloperka
  • 19
@Mr_Swistak @Tranq Dzięki, zobaczę jak to wygląda.

@troglodyta_erudyta @Ogau
To nie bajt. Naprawdę szukam osiedli chociaż trochę podobnych do Biały Kamień. I wiem, że tu na spadki nie ma co liczyć. Ale ogólne spadki mogą sprawić, że na tego typu osiedlach będzie wystawianych więcej mieszkań i może coś się znajdzie. Budzet jaki wchodzi w grę to 500k gotówki + kredyt do spółki z żoną na ponad 20k netto dochodów na uop. Więc
@netthigersberger: Kazik ten muzyk? Moze. Ogólnie osiedle raczej z prestiżowych więc trochę znanych osob się nazbiera. Doda, jacyś aktorzy, Lewandowski i Wojewódzki (ale ci ostatni to na części która jest najdroższa, prawie w samym parku i w cenach niedostepnych dla normikow)
Znajomy tam mieszka i osiedle oprócz cen za metr i braku miejsc parkingowych(dla mnie plus) nie ma wad
@dupasmoka: Nie naganiam. Po prostu chciałbym tam mieszkać. Osiedle jest stare i większość budynków ma ponad 10 lat. Po prostu fajnie się mieszka w dobrze skomunikowanym miejscu a do tego bez plebsu. Ale najwidoczniej filtrem na to drugie jest cena. Zresztą sprawdz sobie na google maps jak wygląda osiedle i sam zobaczysz. Zdaje sobie sprawę, że jestem w stanie kupić tam max 60 metrow dlatego szukam alternatyw gdzie udało by się