Wpis z mikrobloga

Czy miał ktoś tak, że od kreatyny mu się włosy sypnęły i pojawiły zakola? Bo był okres, gdy zaczynałem ćwiczyć, i brałem kreatynę, i w tym okresie akurat pojawiły mi się zakola. Być może przypadek, ale przestałem brać, a zakola powiększać. na szczęście można działać bez kreatynkij. Ale jestem ciekawy,czy ktoś też tak miał
#mikrokoksy #kreatyna #zakola
  • 12
@Saprofit: Dobra, może się trochę rozpiszę, dlaczego tak uważam. Chyba nigdy o tym nie pisałem, ten temat się przewija co jakiś czas, a tak się składa, że przeprowadziłem kiedyś 'eksperyment na sobie'.

no i ile procent więcej się tych włosów straci?

Nie wiem, ALE:

Bo był okres, gdy zaczynałem ćwiczyć, i brałem kreatynę, i w tym okresie akurat pojawiły mi się zakola. Być może przypadek, ale przestałem brać, a zakola powiększać
Filip69 - @Saprofit: Dobra, może się trochę rozpiszę, dlaczego tak uważam. Chyba nigd...
@krzawer_turpan: Może dla mnie to był zbieg okoliczności, ale zaświeciła mi się lampka w głowie po twoim wpisie - mam bujną czuprynę, w marcu zauwazyłem, że zaczynaja mi wypadać częściej włosy przy myciu głowy, nigdy nie miałem z tym problemu, jakoś specjalnie zestresowany życiowo nie byłem
również w marcu zacząłem po latach suplementować kreatynę, także może jest tak jak kolega wyżej pisze,
pucha się skończyła jakiś czas temu więc już przestałem
@Filip69: @krzawer_turpan: wątpliwe i to bardzo.
Ogólnie jeśli jest to łysienie androgenowe, to występują zazwyczaj dwa okresy w roku w którym nasilone są objawy wypadania włosów. Może być nawet tak że przez 5 miesięcy nie będą wypadać a potem przez miesiąc będą lecieć jak porąbane.
Jeśli faktycznie może się podnieść dht, to i tak jest to przyspieszenie zmian, a nie ich spowodowanie.
Bardziej celowalbym w to że mocniej trenujemy, myjemy
@krzawer_turpan: W skrócie stosowanie kreatyny powoduje m.in. zwiększenie poziomu testosteronu, testosteron z kolei przekształcany jest do DHT, który odpowiedzialny jest za wypadanie włosów. Czyli tak, może to być powiązane, lecz nie znalazłem żadnych badań (widziałem jedno w którym stosowanie kreatyny powiązane było ze wzrostem poziomu DHT), które bezpośrednio potwierdzałoby lub zaprzeczałoby, że kreatyna powoduje wypadanie włosów.