Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Polecicie jakieś oszczędne auto do 10 tysięcy PLN?

Hatchback,najlepiej 3 drzwiowy.

Tak by spaliło z 6-7litrów,to realne?Jeżdżę raczej wokół komina,tzn z pracy do miasta.
Trasy odpadają,maksymalnie do 100km,dalsze trasy wolę pokonywać pociągiem.
  • 131
  • Odpowiedz
  • 0
@DamianooTrucker ale tu nie chodzi o auto do niezarzniecia bo mam golfa 1.9 na zwykłej pompie.
Tylko ja chce coś w miarę świeżego i nie 20 letniego trupa w którym wszystko skrzypi ale jedzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@japycz nie chce mi się #!$%@? w diesle ja nie wierzę w to że kupię diesla i nie będę musiał nic wkładać. Pojeżdżę z rok i zacznie sypac się turbo i cała reszta.
Wolę coś z benzyna i gazem ale instalacje sobie sam założę bo nie chce po partaczach poprawiać.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront rozumiem ale dostać BMW w tej cenie które nie jest trupem graniczy z cudem. Oglądalem ostatnio ogłoszenia serii 3 i większość zdjęć jest na parkingu a w tle na kostce albo asfalcie widać ślady palonych opon. (ʘʘ)


@depralin xD weź sobie obejrzyj kilka bo za 6k kupisz zadbany egzemplarz z takim silnikiem.
  • Odpowiedz
Co sądzisz o 1.4 77km?

Albo 1.4 95km?


@depralin: nie znam, nie moje klimaty to się nie wypowiem

nie chce mi się #!$%@? w diesle ja nie wierzę w to że kupię diesla i nie będę musiał nic wkładać. Pojeżdżę z rok i zacznie sypac się turbo i cała reszta.


@depralin: to nawet nie o to chodzi że same diesle są złe, po prostu nie do takich zastosowań jak Twoje.
  • Odpowiedz
@depralin wszystko z silnikiem 1.4 w LPG będzie taniutkie.
Kupiłem nie dawno Hondę Civic VII i w maju zatankowałem tylko RAZ. Serio nie rozumiem jak to się dzieje ale nie udaje mi się do dziś zmęczyć tego jednego baku gazu. 130 zł za miesiąc za paliwo.
No ale miał nowe wtryski gazu i parownik więc może też dlatego spala mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34: nie kupisz dobrej c4 do 10k
Same zajazdy albo gołe wersje

Ale fakt ze auto fajne jak na okreslone wymagania. Gazu pali 9-10 litrów, w 1.6 16v nie ma biedy pod względem dynamiki. Wyprzedzic czy na autostradzie jechac sie da bez problemów.
Tylko unikać tych późniejszych silnikow benzynowych VTS czy jak im tam bylo
  • Odpowiedz
masz corsę D? Jak to się prowadzi


@depralin: ja mam corsę D 1,2 benzyna 86 kucy.
Po Poznaniu pali ~9l na 100km. W trasie jakieś 6l jak nie przesadzasz. Tylko ja mam wywalony katalizator więc jest bogatsza mieszanka.
  • Odpowiedz
@depralin Grande Punto mimo przebiegu oficjalnie 260 a nieoficjalnie nie mam pojęcia silnik bez zarzutu. Wymieniony już alternator, wymienione tylne amortyzatory, jakieś odmy króćce ale silnik jest ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@depralin: Ogólnie wybieraj z takich założeń cokolwiek w dobrym stanie i będziesz zadowolony:

- Silnik benzynowy 1.4, czterocylindrowy z gazem lub bez
- Golf 4/Polo 4/Ibiza 3/Grande Punto/Fiesta mk6/Corsa D/Astra H
- Sprawdź na stacji diagnostycznej obiecujący model bo takie rzeczy jak wymiana wygrzebanego katalizatora sporo kosztują.
  • Odpowiedz