Wpis z mikrobloga

#depresja #przegryw #psychologia #samotnosc

30lvl, półtorej roku temu zacząłem walkę z depresją. Przez te 1,5 roku wydałem ponad 10k pln na psychiatrów, leki i terapie.
Jedynie co mi pomogło to leki dzięki którym nie mam już myśli samobójczych.
Mimo starań dalej jestem smutnym, przygnębionym, samotnym przegrywem, myślę że za ten hajs to mogłem sobie zrobić przeszczep włosów i to byłoby lepsze rozwiązanie dla mnie.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 35
@01ab: zadałeś sobie pytanie, czego ci brakuje w zyciu? Jakie masz potrzeby? Gdzie masz deficyty? Co daje ci szczęście? Zacząłeś coś robić, żeby coś zmieniać w swoim życiu, czy tylko co tydzień marudziłeś lekarzowi, że leki nie działają? Co dałeś od siebie? Z kim się spotykałeś? Gdzie wychodziłeś? Jakie miałeś zainteresowania i jak je rozwijałeś? Uprawiałeś sport? Wydałeś 10 k na leczenie, a zadbałeś też o wygląd zewnętrzny? O rozwój intelektualny?
czy tylko co tydzień marudziłeś lekarzowi, że leki nie działają?


@Kerrigan: no właśnie że działają xD

Jakie miałeś zainteresowania i jak je rozwijałeś?


@Kerrigan: tak, mam i rozwijałem

Uprawiałeś sport?


@Kerrigan: tak, siłownia, kalitelistyka, rower

zadbałeś też o wygląd zewnętrzny?


@Kerrigan: tak, dieta, siłownia, fryzjer itd

O rozwój intelektualny?


@Kerrigan: mam wyższe wykształcenie i robię właśnie drugi kierunek

Zacząłeś coś robić, żeby coś zmieniać w swoim życiu
Może twoja depresja tkwi w strukturze osobowości?


@Kerrigan: trochę tak, zawsze, już od dziecka, byłem spokojny, melancholijny, introwertyczny, taki mam charakter.

Dodatkowo dochodzi do tego chroniczna samotność spowodowana niskim wzrostem, brzydką twarzą i łagodnym usposobieniem, spokojnym charakterem.