Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie o parkowanie.

Jest sobie wąska osiedlowa uliczka. Od tej uliczki odchodzi odnoga, która w sumie biegnie donikąd i jest postawiony znak zakaz ruchu - pic rel. Czy parkowanie w tej uliczce, zaraz przed tym znakiem jest ok? Tak jak zaznaczony zielony samochód.

Uliczka kończy się na takim jakby betonie, który trochę wygląda mi na sufit piwnic należących do budynku obok. Dlatego prawdopodobnie stoi tam znak zakaz ruchu, żeby sobie dużo aut nie urządziło parkingu na tym betonie, bo jeszcze by się piwnice zawaliły.

#samochody #motoryzacja #parkowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_1654466651JDQAT66x3kB7avJn5Pv8Xm.jpg
  • 16
@Pociongowy: proporcje w sumie zachowałem w miarę realistyczne, więc jeżeli potraktować to jako skrzyżowanie, to nie ma zachowanego odstępu. No ale czy to można traktować jako skrzyżowanie przy takim ułożeniu?

@TheDarkSideOfTheMoon: no właśnie nie do końca trawnik. Edytowałem już wpis, no ale droga potem przechodzi w taki zwykły wylany beton, który trochę mi się kojarzy, jakby coś pod tym betonem było (np. piwnice). Dookoła betonu jest trawnik i przez ten
@uszauke: no nie jest dojazdowa, bo za nią nie ma parkingu, znak zakazu ruchu nie ma żadnych wyłączeń, a droga dojazdowa do tego budynku wraz z parkingiem jest po jego drugiej stronie.
@Gumaa to tak jak napisali wyżej - jeśli od skrzyżowania do miejsca gdzie stajesz jest 10 m, to można parkować. Jeśli nie, to niestety ale narażasz się na mandat. Tym bardziej, jesli staniesz za znakiem.
@xTortox: wąska osiedlowa uliczka to określenie potoczne, na drogę wewnątrz osiedla, która jest wąska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie widziałem tam żadnego znaku strefy zamieszkania ani drogi wewnętrznej, ale jest to mało uczęszczana droga z kostki, gdzieś na końcu osiedla i nikt tam nie jeździ poza mieszkańcami.
@Gumaa: W takim razie - po upewnieniu się, że są to drogi wewnętrzne (najłatwiej upewnić się u zarządcy osiedla lub poszukać w internecie - niektóre miasta mają takie spisy na stronach internetowych swojego zarządu dróg) - parkuj tam śmiało. Oczywiście przed znakiem. Przecięcie dróg wewnętrznych (a nawet publicznej z wewnętrzną) nie stanowi skrzyżowania.