Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ta hipochondria mnie kiedyś wykończy psychicznie. Naczytałem się ostatnio o zawałach, że młodych ludzi to też spotyka, że młodzi sportowcy umierają i w ogóle i myślałem że i ja mam zawał po ćwiczeniach ()

I to nie jakieś ciężkie ćwiczenia. Kilka brzuszków, pajacyki i rozciąganie. Wiadomo że przy ćwiczeniach skacze puls, no ale oczywiście ja spanikowałem i puls skoczył mi jeszcze bardzie. Aż wziąłem jakieś tabsy pod język na ciśnienie...

Może i mam kiepską kondycję ale po takich ćwiczeniach raczej nie powinno mi nic być. Zwłaszcza że w zeszłym tygodniu zrobiłem na rowerze dwie trasy po ok 15km i mi nic nie było.

No chyba że mi potas spadł bo ostatnio jem niezbyt zdrowo.

#zdrowie #odchudzanie #psychologia #mikrokoksy
  • 6
@0caffe sportowcy nawet amatorscy na pewnym poziomie regularnie przechodzą badania, m.in. kardiologiczne. Z całym szacunkiem ale zrobienie kilku pajacyków i 15km na rowerze nie czyni z Ciebie jeszcze sportowca ( ͡º ͜ʖ͡º)

Możesz iść do kardiologa i zbadać się profilaktycznie, albo nie iść i mieć dobrą wymówkę żeby nie ćwiczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Szefu: Fajnie by było jakby były takie regularne badania dla sportowców amatorów, rzeczywistości wygląda tak, że lekarz zapyta czy ok podpisuje, że możesz uprawiać dany sport i nara następny, czasem nawet na oczy nie widzi pacjenta tylko leci hurtowo podpis, wiadomo u zawodowców już to wygląda lepiej, @0caffe: Są takie wady, których nawet regularne badania nie wykryją, ale to naprawdę rzadkie przypadki, pamiętaj, że w mediach powiedzą przez rok o
@bartt345 mówisz z własnego doświadczenia, czy to co ktoś Ci powiedział?
Z 10 lat temu trenowałem boks i badania zawsze były prowadzone poważnie. Raz przez błąd w badaniu okulista stwierdził że coś mu nie pasuje w wynikach i 3 razy powtarzałem pole widzenia.
Tak samo regularnie EKG, EEG.
@Szefu: z doświadczenia mojego, jak i znajomych itd. Jeśli u ciebie to tak wyglądało to super, w idealnym świecie tak właśnie powinno być, nawet w przypadku tych amatorów, tylko, że np. W takiej piłce nożnej kiedyś teoretycznie lekarz typowo sportowy, czy mający jakieś tam inne uprawnienia musiał ci wydać zgodę, aktualnie każdy rodzinny może to zrobić i zwykle to się wtedy odbywa tak jak piszę. Żeby EKG zrobić czy coś to