Wpis z mikrobloga

#gotujzwykope #pieczzwykopem
Mam zaćmienie, jak nazywają się/jak szukać na allegro takich plastikowych obejm (?) na porcję ciasta? W sensie czasem w cukierniach jak jest np. okrągły kawałek sernika, to jest sprzedawany w takiej obręczy z grubego plastiku, która mu trzyma kształt. I ja bym potrzebowała takie obręcze ale nie wiem jak ich szukać xd ewentualnie jakiś inny pomysł, żeby zrobić babeczkę w kształcie walca?
  • 44
@Limonene: wołaj i daj przepis sprawdzony również, bo właśnie zostało ustalone, że robię sernik na zimno w weekend ;) smaka narobiłaś. Poprzecinaj przeciwległe końce do połowy (jeden z góry, drugi z dołu) i nałóż na siebie, jeżeli spód będzie z ciastek, to nic nie powinno się wylewać. Powodzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limonene: skoro tak to dobrym rozwiązaniem nadal powinny być ringi cukiernicze. Spód jaki będzie taki będzie ale nie przepuści ci masy z góry, dookoła już możesz założyć folie a ring utrzyma Ci całość do stężenia. Wtedy tylko cyk ring w górę i gotowe.
Wtedy tylko cyk ring w górę i gotowe.


@Pociongowy: no i właśnie tu jest problem :P po pierwsze z ringami o takiej małej średnicy, a po drugie z tym, że chciałabym takich serniczków zrobić 50. Więc albo kupuję tyle ringów i wydaję kupę kasy, albo kupuję 5-10 się babram z tym dwa dni, bo muszę czekać aż jedna porcja stężeje żeby zrobić drugą. No i w sumie trzeci powód, w tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limonene: nie no mi chodzi o to że w środek ringu wsadzasz folie więc efekt będzie taki o jaki ci chodziło i sobie je zaserwujesz jak chcesz ALE przy 50szt. To faktycznie syzyfowa praca xD
No to już nie moja wina, że na "plastikowe owijki w których sprzedaje piekarnia" połowa ludzi wysyłał mi tortownice xD


@Limonene: teraz jak patrzę na powyższe rozkmiy i dociekania, o co ci chodzi, to po prostu ()
xD
@justypl: w sumie gotowe wyglądały tak samo jak na poprzednim zdjęciu, tylko bez folijek :D nie mam niestety zdjęcia na talerzu
Ogólnie trochę improwizacja, ale podam moje proporcje (wyszło chyba 22 takich porcji)
spód:
200g krakersów
100g masła
krakersy zblendować, dodać masło, wyłożyć na spód
masa z chia:
1 litr jogurtu waniliowego (ja miałam HoHo, akurat była promka w mlekovitce ( ͡º ͜ʖ͡º))
300g twarogu
500
@Limonene: krakersy takie lajkonika? Tzn. solone? Wow, to musiało podbić smak, albo wyprowadź mnie z błędu ;) Dzięki za przepis, pojutrze planuję coś większego na tortownicy i chyba zrobię trochę moją-twoją mieszankę, tzn. zamiast brzoskwiń, mango, ale chia jestem jak najbardziej za.
@Limonene: ok, przekonałaś mnie, zrobię swój torcik na krakersach (które uwielbiam). Planowałam na ciastkach czekoladowych, ale pokombinuję z kolejnymi warstwami. Zdecydowanie nie lubię bardzo słodkich deserów, dam znać jak wyszło.