Wpis z mikrobloga

Pojechałem z ochroniarzem na wycieczkę po stolicy Haiti, Port-au-Prince.

Co zmieniło się od wczoraj? Wczoraj dojechałem na dworzec w Port-au-Prince, czekał na mnie ochroniarz. Nie było nikogo po łapówkę, którą na granicy nakazali mi zapłacić na dworcu żołnierze. Z ochroniarzem bez problemu dojechaliśmy do miejsca, w którym śpię.

Nie mogłem zasnąć, wstałem razem z kogutem i słońcem. Miał do mnie przyjechać ochroniarz i zabrać na miasto, ale zadzwonił i powiedział, że rezygnuje, za duże ryzyko jeżdżenia z białym po mieście. Nie, że coś się dzisiaj stało, tylko za duże ryzyko ogólnie i on rezygnuje. Podzwoniłem do swoich lokalnych znajomych, ogarnęli drugiego ochroniarza. Ochroniarz przyjechał, spytałem się, czy się nie boi ze mną jechać, odpowiedział, że "luz, jak coś to mnie przecież porwą" xD

Pojechaliśmy do kilku miejsc, zaliczyliśmy kilka pomników. Taka wycieczka = ustalenie wcześniej trasy i dzwonienie, aby dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w okolicy. Trzy godziny śmigaliśmy po mieście. W komentarzach kilka zdjęć. Atmosfera gówniana, miasto rozwalone, na ulicach chaos, trochę zniszczonej zabudowy, bieda. Nic niebezpiecznego się nie wydarzyło, kilka osób mnie zaczepiło, wszyscy mówili to samo: "Blanco! Give me 10 dollars". Jak jechaliśmy to podjechał do nas jeden gość na motorze i coś zagadywał, ochroniarz kazał mu spieprzać. Tyle.

PS Przypominam, że idę na ceremonię voodoo, dam Wam wybrać, przeciwko komu wywołamy złe duchy Loa. Poniżej tego wpisu jest komentarz do wołania na "wybory" - jak chcesz być do tego wołany to kliknij tam plusa :)

Zapraszam do śledzenia mojego tagu o Polonii: #podrozemateoaka . Będę regularnie wrzucać wiadomości. Aktywniejszy będę na Facebooku i Insta (codzienne Insta Stories), może ktoś zechce śledzić:
Instagram
Facebook
Mam również kanał na YT - po powrocie wrzucę filmy z Haiti.

#gruparatowaniapoziomu #historia #podroze #podrozemateoaka #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #haiti
mateoaka - Pojechałem z ochroniarzem na wycieczkę po stolicy Haiti, Port-au-Prince.
...
  • 79
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateoaka: weź tam Mirku poproś żeby kierownika od kurlapejtera nawiedziły duchy i przekazały żeby mi kurła podwyżkę dał, bo nie po to wypruwam żyły, żeby mi powiedział, że nie może ( ͡º ͜ʖ͡º) dzięki, pozdrawiam Ciebie, przedwodnika i duchy voodoo! (ʘʘ)
@mateoaka: @Ogau: tak się zastanawiam bo kiedyś francuzow wiozlem rzeczy z przeprowadzki z Francji na thaiti i tak sobie mysle w sumie spoko emeryturka i że ucieka z tej biednej Francji.

Czyli wychodzi ze francja to taki syf że lepiej wychodzi thaiti.