Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak tam sytuacja w startupach u was? W tym tygodniu słyszałem od znajomych z 3 różnych firm że zwalniają developerów. Dziś u mnie w pracbazie poleciało kilkanaście osób w tym kilku najlepszych. Ponoć ledorado się powoli kończy, nadchodzi bessa, inwestorzy się wycofują. #pracait #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a38d646bfc9d271179f2cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: dlatego siedzę głównie w spokojnych korpo, gdzie bardzo trudno kogoś zwolnić, u mnie w zespole brakuje osób do pracy, ale faktycznie aktualnie mamy freeze na nowe zatrudnienia

choć pewnie jeśli zrobi się ciężko to i sam polecę, ale fakt, że ci ze start upów mają najgorzej, inwestorzy z USA się wycofają to i projekt pada
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, nadchodzi niestety bessa, a fala zwolnionych ze startupów przełoży się na całą branże bo przez kilka miesięcy conajmniej będzie nadpodaż ludzi na rynku. najlepsze co można teraz zrobić to okopać się na pozycjach, nie jest to najlepszy moment na zmiane pracy xd
@wykopWyk: w sumie jak jeszcze raz przejrzalem skrzynke, to niby tez nadal wpada sporo, ale same gownoetaty i hindusi, a przestalo wpadac to co trzeba czyli kontrakty. podbije score, to pewnie sie doczekam ze zacznie wpadac to czego szukam