Wpis z mikrobloga

Panowie, co na słabe libido, wahania nastroju, odkładanie fatu na brzuchu/klatce, brak motywacji, koncentracji, zmęczenie itd?
Badania jakie zrobiłem:
LH- 3,97 mIU/ml (1,70 - 8,60)
Insulina- 11,10 uU/ml (2,60 - 24,90)
Kortyzol surowica- 19,60 ug/dl (6,20 - 19,40)
Testosteron całkowity- 2,00 ng/ml (2,49 - 8,39)
DHEA-S- 250,0 ug/dl (160,0 - 449,0)
Testosteron wolny- 7,80 pg/ml (0,20 - 32,20)
Estradiol- 16,20 pg/ml (7,63 — 42,60)
Tyroksyna wolna FT4- 19,70 pmol/l (12,00 — 22,00)
Trijodotyronina wolna FT3- 5,50 pmol/l (3,13 — 6,76)
TSH- 1,850 µU/ml (0,270 — 4,200)
PRL- 6,75 ng/ml (4,10 - 18,40)
Progesteron-0,24 ng/ml (0,2 - 1,4)

Jak widać, teść leży. Byłem również na usg jąder, i jamy brzusznej, wszystko git. Nie za bardzo wiem co mam robić, każdy endo, a byłem u kilku jak najbardziej bez gadania przychyla się do TRT, ale widzę, że słabo u nich z wiedzą jeśli chodzi jak to rozpisać. Lat-25, co ważne- najbardziej się boję o płodność, bo jednak w ciągu najbliższych paru lat(2-3-4) chciałbym coś podziałać z partnerką. Styl życia dość przyzwoity, chociaż przez zmęczenia, wahania nastroju z treningami słabo, kiedyś 7 lat treningów regularnych na pakerni(nigdy na soku). Posiew nasienia nienajgorszy- słaba ruchomość i trochę nieprawidłowych plemników, ale nie ma tragedii.

Nie wiem czy mogę pozwolić sobie na zawołanie, ale czytałem twoje posty i wyglądają ekspercko @Kasahara

#mirkokoksy #silownia #trt #kulturystyka #sterydy #doping #testosteron
  • 14
@Tommy91:

Jeśli nie TRT to nie masz innego wyboru jak poprawić wpływ czynników środowiskowych. Nie ma innych opcji. Nasienie możesz zamrozić albo próbować na mostku z HCG ustrzelić gola
@Kasahara: A co sądzisz, żeby chociaż spróbować na początek wrzucić clomid? Można go po prostu "wyrzucić" jakby się nie sprawdził? Może poprawi też nasienie, apropo zamrożenia. A jak TRT to co? To co mi wrzucają endo na TRT, to jedynie omka co 3/4 tygodnie(zależnie od wyników) no i mówią o klomie właśnie, żeby ruszyć przysadkę. Myślę, że byłbym w stanie się odbudować, wrócić do ciężkich treningów, ale potrzebuje "kopa" na jakiś
@Tommy91: a jaka waga i dieta? może jesteś aktualnie zbyt ulany + dużo stresu w pracy, ten wysoki kortyzol jest niepokojący

Weź se poczytaj ksiązki jakieś o zarządzaniu stresem, albo pomyśl o zmianie roboty jak np masz #!$%@? w korpo, życie jest za krótkie żeby mieć testosteron w normie, a co dopiero kortyzol #!$%@? poza skale ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Tommy91: Endokrynolodzy rzadko wiedza o tym, ze powinno się stosować HCG w trakcie TRT - warto wymusić na nich receptę na pregnyl/ovitrelle i przy okazji tez enan zamiast omy. Zreszta @bst pisał, ze omy nie ma już w hurtowniach, a w aptekach jest niewielki zapas, wiec rozsądniej jest brać ogólnodostępny enan prolongatum.

Oma raz na 3-4 tyg to porażka.
Monoterapia clomidem to porażka.
@AVOIDME: Omka zostala opracowana aby ja brac co 4 tyg. Prolongatum wcale nie daje jakis duzych wahan przy terapii co 2 tyg. Nie zebym polecal ale nie ma tragedii.
@Kasahara @AVOIDME a co sądzicie, żeby ogarnąć nasienie, czyli poprawić ruchliwość, poprawność budowy, własnie chyba clomem, zamrozić nasienie dla świętego spokoju i wtedy wrzucić testa? Najchętniej bym mroził już teraz i się nie paprał półśrodkami, tylko, że samo nasienie też genialne nie jest.
@Tommy91: na pewno poprawienie diety ale za pewne szału nie ma. Długotrwała redukcja na dużym deficycie lub duże ilości cardio mocno podbijają kortyzol

Ale kortyzol może też wynikac właśnie ze stresu i czynników ludzkich i czasami nie pomaga nic oprócz np zmiany pracy, zespołu czy baby ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Musisz pokombinować
@Tommy91: Terapia clomidem solo to fatalny pomysl, w ponad 90 procentach nie skuteczny, i rzadko przynosi „benefity” clomid blokuje receptor estrogenowy w mozgu, dlatego ludzie tak czesto skarżą sie na samopoczucie.
@Kasahara mógłbym jeszcze o coś dopytać? Jeśli chciałbym przed TRT poprawić nasienie(problemy z ruchliwością, prawidłową budową, ogólnie jest kilka nieprawidłowości ale bez tragedii), androlog proponuje 40mg/ed przez pare tygodni(4-5) brać tamoksyfen, odczekać te bodajże 2,5 miesiąca, zbadać nasienie, zamrozić jeśli będzie git i wtedy zacząć terapię testem. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?