Wpis z mikrobloga

Wg Kaczyńskiego sprzętem i wyszkoleniem żołnierzy bijemy Rosję na głowę.

Mam nadzieję, że on to mówi dla propagandy, a nie wierzy naprawde w to, że mamy lepszy sprzet niż Rosjanie.
Bo nawet jak coś mamy nowoczesnego to jest tego mało.

https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8461134,kaczynski-sprzetem-i-wyszkoleniem-bijemy-rosje-na-glowe-ale-determinacje-by-zwyciezyc-sami-sobie-redukujemy.html

#rosja #ukraina #polityka #neuropa
  • 62
ukraincy mają gorszy a lepiej sobie radzą


@shmatshiage: Co? Wyposażenie ukrainskiej armii, zwłaszcza po dostawach przewyższa nasze uzbrojenie.
Ale nawet przed tym obrone przeciwlotnicza mieli bardziej nowoczesna. BWP mieli nowsze. Transportety z automatycznym działkiem w bezzałogowej wieżyczce? Nie mamy takiego sprzetu.
Nasycenie bronia ppanc maja znacznie wieksze.
W niektórych aspektach uzbrojeniem odstajemy od krajów typu Rumunia, Słowacja.
Co? Wyposażenie ukrainskiej armii, zwłaszcza po dostawach przewyższało nasze uzbrojenie.

Ale nawet przed tym obrone przeciwlotnicza mieli bardziej nowoczesna. BWP mieli nowsze. Transportety z automatycznym działkiem w bezzałogowej wieżyczce? Nie mamy takiego sprzetu.

Nasycenie bronia ppanc maja znacznie wieksze.


@szurszur: mieli lepsze czolgi niz twardy i lepsze haubice niż kraby?Lepsze drony?
serio wierzysz w to co piszesz? Wszyscy robią z Rosji jakiegos ogura, ktorego wszyscy moga zniszczyć kiedy będą chciec, Rosja walczy z calym europejskim sprzętem, bez tych dostaw Ukraińcy juz dawno by utracili wartości bojowe, a przypominam, ze ich armia przed wojną byla kilkukrotnie większą i lepsza od naszej, co ty wgl bredzisz XD


@Godir17: serio wierze w to ze mamy chocby 20000 lepiej wyszkolonych żołnierzy niż ruscy i lepszy sprzęt.
mieli lepsze czolgi niz twardy i lepsze haubice niż kraby?Lepsze drony?


@shmatshiage: tak czołgi mieli lepsze niż twardy. ich najnowsze modyfikacje sa nowoczesniejsze. Lepsze drony mieli przecież kupowali od Turków.
Nasze dronyjakie mamy nie sa zdolne do niszczenia czołgów.Przecież to o polskich dronach to w dużej mierze zagrywki propagandowe.
@szurszur:

Co? Wyposażenie ukrainskiej armii, zwłaszcza po dostawach przewyższa nasze uzbrojenie. Ale nawet przed tym obrone przeciwlotnicza mieli bardziej nowoczesna.


Jedyne czym Ukraina w istotny sposób górowała nad naszą armią to właśnie obrona przeciwlotnicza, nasycenie bronią ppanc (co jednak nastąpiło tuż przed konfliktem) oraz ogólnym przygotowanie do konfliktu, co spowodowane było nadchodzącą wojną. Tyle.

Transportety z automatycznym działkiem w bezzałogowej wieżyczce? Nie mamy takiego sprzetu.


Rosomak jest dalece bardziej zaawansowanym sprzętem
Nasze dronyjakie mamy nie sa zdolne do niszczenia czołgów


@szurszur: Ale bayraktary nie niszczą czołgów. mogą, tylko nie są do tego. są używane do tego samego co flyeye ale bardziej podatne na zakłócenia elektroniczne. i do tego droższe.

Wydawało mi się ze Twardy jest "lepszym " czolgiem, przez wzglad na komunikacje, celowniki itp, ale jezeli faktycznie ukrainskie sa lepsze bo ustepuje, na tym sie nie znam.
@szurszur:

tak czołgi mieli lepsze niż twardy. ich najnowsze modyfikacje sa nowoczesniejsze. Lepsze drony mieli przecież kupowali od Turków.


Najbardziej rozpowszechnione wersje ukraińskich T-64 nie są lepsze niż PT-91. Ponadto Polska posiada 250 Leopardów, które znacząco górują nad najpowszechniejszymi ukraińskimi czołgami..
Nie, w żadnym aspekcie nie odstajemy od jakiejkolwiek armii w regionie. Wręcz przeciwnie, to my jesteśmy tutaj pionierem.


@wjtk123: Nieprawda. Słowacja miała S-300 a my niczego takiego nie mieliśmy nigdy. Rumunia bwp zmodernizowała, a my przestarzałe,bwp -1 gdzie nawet inne demoludy maja czasem bwp -2.
Najbardziej rozpowszechnione wersje ukraińskich T-64 nie są lepsze niż PT-91. Ponadto Polska posiada 250 Leopardów


@wjtk123: Nie było mowy o nnajbardziej rozpowszechnionych i nie było mowy o Leopardach. Chodziło o to czy Ukraina posiadała nowoczesniejsze czołgi niż Twarde - i tak posiadłaa.
@szurszur: @Godir17: no tak, bo przeciez ruscy mają lepsze jednostki niz jakiekowliek nasze, nie ze jest ich tylko wiecej i ze sa przesycone sprzetem 40 letnim.
mowicie ze mają lepszych zołnierzy i lepszy sprzęt co jest zwyczajnie gownoprawdą.
porownajcie orłana 10 z flyeyem i powiedzcie jeszcze raz ze ruscy maja lepszy sprzet
porownajcie Kraba do kurde, nie pamietam, nie gozdzik tylko ten drugi. tez ruscy mają lepszy
rakiety powietrze cokolwiek.
było mowy o nnajbardziej rozpowszechnionych i nie było mowy o Leopardach. Chodziło o to czy Ukraina posiadała nowoczesniejsze czołgi niż Twarde - i tak posiadłaa.


@szurszur: chodzilo o ty ze mamy lepszy sprzet i zolnierzy niz ruscy i ukraincy.
@szurszur:

Nieprawda. Słowacja miała S-300 a my niczego takiego nie mieliśmy nigdy. Rumunia bwp zmodernizowała, a my przestarzałe,bwp -1 gdzie nawet inne demoludy maja czasem bwp -2.


Ale mnie nie interesuje porównywanie śrubek, tylko całego systemu. Porównaj sobie słowacką albo rumuńską brygadę zmechanizowaną do naszej. BWP-1/2 nie robi tu żadnej różnicy.

Nie było mowy o nnajbardziej rozpowszechnionych i nie było mowy o Leopardach. Chodziło o to czy Ukraina posiadała nowoczesniejsze czołgi
Ale mnie nie interesuje porównywanie śrubek, tylko całego systemu.


@wjtk123: nie no, jak obiektywnie porownasz caly system to my stracimy 1000 sztuk super sprzetu i 50ooo dobrego wojska a oni po 5 razy tyle gowna, nas nie bedzie a oni beda dalej isc do przodu.
bo przeciez ruscy mają lepsze jednostki niz jakiekowliek nasze, nie ze jest ich tylko wiecej i ze sa przesycone sprzetem 40 letnim.


@shmatshiage: Nasze sa przesycone sprzetem 60 letnim. Nasz najnowoczesniejszy bwp-1 to wóz z 1966 roku i mamy go bez realnej modernizacji.

mowicie ze mają lepszych zołnierzy i lepszy sprzęt co jest zwyczajnie gownoprawdą.


@shmatshiage: Kłamiesz. Nigdzie nie pisałem o ocenie żołnierzy. A sprzet maja lepszy to oczywiste. Tam
@szurszur:

Nasze sa przesycone sprzetem 60 letnim. Nasz najnowoczesniejszy bwp-1 to wóz z 1966 roku i mamy go bez realnej modernizacji.


No mamy, tylko jakie to ma przełożenie na ogólną sytuację? W starciu wojsk lądowych przeciwko sobie stanęłyby zgrupowania sprzętu: Leopardy/PT-91/BWP-1/Rosomaki przeciwko T-72/T-80/T-90/BMP-2/BMP-3/BTR-80. W ogólnym rozrachunku nie widzę tutaj żadnej znaczącej przewagi po rosyjskiej stronie.
Kłamiesz. Nigdzie nie pisałem o ocenie żołnierzy. A sprzet maja lepszy to oczywiste. Tam gdzie mamy coś nowego to jest tergo mało i niezdolnego do zmiany wyniku pełnoskalowego starcia 1 na 1.


@szurszur: ... czyli maja lepsze drony od fly eye? lepsze czolgi (prosze nie pisz o armacie), lepsze haubice?
tak czy nie?
o ocenie zonierzy ja pisałem, "gorsze wojska niz rosja" w domysle mialem na mysli zolnierzy. to tez zanegowaliście
@shmatshiage: nie uwazam, zeby nasz zawodowy żołnierz byl lepiej wyszkolony niz zawodowy żołnierz z Rosji, natomiast rosyjski żołnierz ma przewage liczebna, do tego ogromną przewage ogniową, oni by sie przetoczyli po nas i tyle. Ukraińcy maja duzo większe checi do walki i ogromną pomoc z zachodu, bez tego juz dawno byloby po wszystkim
No mamy, tylko jakie to ma przełożenie na ogólną sytuację? W starciu wojsk lądowych przeciwko sobie stanęłyby zgrupowania sprzętu: Leopardy/PT-91/BWP-1/Rosomaki przeciwko T-72/T-80/T-90/BMP-2/BMP-3/BTR-80. W ogólnym rozrachunku nie widzę tutaj żadnej znaczącej przewagi po rosyjskiej stronie.


@wjtk123: liczby, mają więcej czołgów niż my pocisków przeciwpancernych ;)
lepsze haubice niż kraby


@shmatshiage: 80 krabów vs. 500 akacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szurszur: wydaje mi się że jako członek NATO mamy pewien komfort. Możemy unowocześnić na maxa jakąś część wojska, a inne zostawić niedoinwestowane, zamiast robić "biedawersje" wszystkiego

W ogólnym rozrachunku nie widzę tutaj żadnej znaczącej przewagi po rosyjskiej stronie.


@wjtk123: ilość? BTR-80/82 jest chyba całkiem powaznym pojazdem. Nasze BWP nie ma startu
nie uwazam, zeby nasz zawodowy żołnierz byl lepiej wyszkolony niz zawodowy żołnierz z Rosji, natomiast rosyjski żołnierz ma przewage liczebna


@Godir17: ja mysle ze fachowców ruscy wykończyli w pierwszym rzucie, teraz naciskają tluszczą. Dlatego smiem twierdzic ze mamy lepiej wyszkolonych zołnierzy
@shmatshiage: Nie, nie mają. Nie było to prawdą przed inwazją na Ukrainę, a na obecnym etapie takie stwierdzenia są po prostu śmieszne.

@Godir17:

nie uwazam, zeby nasz zawodowy żołnierz byl lepiej wyszkolony niz zawodowy żołnierz z Rosji


Szkolony w międzynarodowym środowisku żołnierz, w tym z udziałem armii znacznie bardziej zaawansowanych niż rosyjska zawsze będzie o wiele lepiej wyszkolony niż żołnierz rosyjski.
czyli maja lepsze drony od fly eye?


@shmatshiage: tak.

lepsze czolgi (prosze nie pisz o armacie),


@shmatshiage: Znajdz sobie artykuły sprzed około 2 lat gdy pisano, że nasze Leopardy maja przestarzałą amunicje nizdolna do uzyskania przyzwoitego współczynnika przebijalnosci pancerzy najnowszych rosyjskich czołgów.

lepsze haubice?


@shmatshiage: Naszy niby troche nowsze, ale co z tego skoro mamy mało do tego Rosjanie maja jeszcze artylerie rakietowa, która u nas kuleje.
Nie, nie mają. Nie było to prawdą przed inwazją na Ukrainę, a na obecnym etapie takie stwierdzenia są po prostu śmieszne.


@wjtk123: zagadza sie ze nie mają, tylko jakby mialo dojść co do czego to mieliby milion, a my bysmy problowali tym co mamy(lub mamy miec te 300ooo). Ukraincy obecnie głownie traca teren bo ruscy zwyczajnie sie nie kończą.
mi się wydaje że on tu nie mówił o Polsce ale o całym zachodzie, NATO.


@Kamelot: mówię o Polsce. Nie mamy wszystkiego, ale to co mamy przewyzsza to co mają ruscy, tylko liczby absolutne przemawiaja na ich korzyśc.
@pilot1123:

ilość? BTR-80/82 jest chyba całkiem powaznym pojazdem. Nasze BWP nie ma startu do BMP-3


Nie, te BTRy są dramatycznie przestarzałe, odstają nawet siłą ognia od Rosomaków (WKM vs armata automatyczna 30mm). BWP-1 są przestarzałe, ale nie bez powodu wspominam o całym systemie. To nie będą walki BWP vs BWP, rosyjski BMP-3 nieraz musiałby mierzyć się z Rosomakami, dysponującymi pewnie znacznie lepszą stabilizacją (strzelanie w ruchu), systemem kontroli ognia i termowizją.
@szurszur:

Znajdz sobie artykuły sprzed około 2 lat gdy pisano, że nasze Leopardy maja przestarzałą amunicje nizdolna do uzyskania przyzwoitego współczynnika przebijalnosci pancerzy najnowszych rosyjskich czołgów.


To nie ma absolutnie żadnego znaczenia: jeżeli nadejdzie groźba konfliktu to amunicja zostanie dokupiona, możemy też liczyć na dostawy od sojuszników.
mi się wydaje że on tu nie mówił o Polsce ale o całym zachodzie, NATO.


@Kamelot: Faktycznie. Na takiej gazeta pl podkreslają, że miał na mysli cały Zachód. Tutaj nie było to wprost ukazane.
Czyli niezła gównoburze wywołałem. Tyle, że i tak tu bronia naszej przewagi wiec w sumie na jedno wyszło.
@pilot1123: Fakt. Tylko nadal rozbija się to o szczegóły. Było takie nagranie z początku wojny, gdzie rosyjski BMP-2 ostrzelał cywilny samochód. Wszyscy skupili się na kwestii zbrodni wojennej, ale mnie uderzyło jeszcze coś: samemu będąc w ruchu nie byli w stanie z minimalnej odległości trafić w cel, musieli się zatrzymać żeby wreszcie odpowiednio przycelować. Jestem niemal pewny, że stabilizacja typowej rosyjskiej armaty 30mm to tragikomedia i nie można taktować jej jako
czyli maja lepsze drony od fly eye?


@szurszur: rosja ma lepsze drony od fly eye? nie widzialem wszystkiego ale to co widzialem to były jakieś żarty. albo z lat 80 albo robione z butelek pet. tam rozsadnie wyglądał tylko ten z delta wingiem i tego nie kojarze kompletnie. Mozemy sie posprzeczac ze ten nosi taka rakiete a tamten tamtą, ale więcej strat przeciwnikowi robią drony bez rakiet niz rakietami. rekonesansem.

Znajdz
rosja ma lepsze drony od fly eye? nie widzialem wszystkiego ale to co widzialem to były jakieś żarty. albo z lat 80 albo robione z butelek pet. tam rozsadnie wyglądał tylko ten z delta wingiem i tego nie kojarze kompletnie


@shmatshiage: Bo ogladasz tylko miejsca gdize leci propaganda. Pewnie tego jak dorn kamikaze maskaruje grupke Ukrainców to nie widziałes?

troche caly czas operujesz liczbami gdzie zdecydowanie przegrywamy, ja zwyczajnie mowie ze
Żyj dalej w swoim swiecie. nawet wikipedie poczytaj może.


@szurszur: sluchaj, mozemy przenieśc rozmowe na twoj poziom jak chcesz i sobie podrwic jeden z drugiego jezeli takie są twoje argumenty

dalej nie uslyszalem o zadnym ruskim dronie z twojej strony