Wpis z mikrobloga

Mirki, cieszcie sie ze mno () Po 10 miesiącach szukania roboty w #uk po skończonych studiach inżynierskich które wyprały mnie z jakiejkolwiek życiowej energii, przeciągnęły przez depresję, stany lękowe i diagnozę #adhd w końcu dostałem #praca jako Mechanical Design Engineer względnie na miejscu i za pieniądze których oczekiwałem od pierwszej roboty (£10k powyżej tego co płacą przeważnie w graduate schemes) (ʘʘ) W końcu będę mógł odetchnąć po tych trudach i zacząć żyć własnym życiem (ʘʘ) I obyło się bez pieszych pielgrzymek do Częstochowy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chwalesie #pracbaza #koniecprzegrywu
  • 95
tak, oczywiście w dwa lata wskoczy z 36 na 72k.


@s---k: Nie ma rzeczy nie do zrobienia, kwestia branży i oczywiście farta. W latach 2007-2009, w IT przeszedłem drogę od 28.5k do 65k (euro) w jednej firmie - głównie ze względu na brak konkurencji na odpowiednim poziomie. Potem jednak był twardy rynkowy sufit na tym stanowisku wiele lat, którego już nie chciało mi się przebijać i nie miałem zamiaru zmieniać stanowiska
@mlodyernest: Inż mam tylko. Mgr uznałem że zrobię jak znajdę pracę w zawodzie, bo ciężko ogarnąć o czym wykładowcy mówią nie mając nic z tematem wspólnego.
A z branży wyszedłem zupełnie. Przeszedłem na pełny etat na giełdę. Wcześniej ciułałem sobie po parę stówek miesięcznie od 2-3 lat, a teraz się tym zajmuje na stałe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md5sum: £36k na start. Moim celem jest dobicie do £45k w ciągu dwóch lat max więc jak posiedzę trochę i nabiorę wprawy, może zrobię magisterkę albo jakiś kurs dodatkowo, to będę chciał zmienić robotę żeby się wbić w moją upragnioną branżę aerospace/space bo ta robota akurat jest w magazynowaniu energii z OZE

@nafukanyXD: 36k netto czy brutto?
@nafukanyXD powodzenia
Na początku podwyżki faktycznie potrafią skakać mocno ale nie wiem czy te 9k wyciśniesz. Praktycznie jedyny sposób to zmieniać pracę, inaczej raczej licz 3-4 latalata raczej.

Polecam zajrzeć też w rozkład plac, ostatnie dane co prawda 2020.
£50k to próg który zarabiało około 15% społeczeństwa. W inżynierskich branżach nie jest to żaden sufit, ale ciekawie na to spojrzeć że blisko połowa ludzi zarabiała poniżej £26k, więc już masz dobry start.
@Marvel7: poradzić z czym? XD

@interpenetrate: dużo by gadać, ogólnie związek z toksyczną dziewczyną, na studiach miałem działalność w którą dużo energii i pracy wpakowałem a przez polskich januszy nic z tego nie wyszło, do tego za dużo sobie na głowę wziąłem na raz

@emesc: jakbym podwyżkę do 40k dostał to już się będę cieszył, ale fakt faktem raczej planuję zmienić robotę po roku czy dwóch latach i iść