Wpis z mikrobloga

To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak bardzo odklejone od rzeczywistości są osoby je negujące. Nie jestem starym człowiekiem, mam 22 lata, ale i tak w swoim życiu bezpośrednio widziałem zmiany klimatu. Kiedy byłem mały mroźne śnieżne zimy były dość częste, a teraz? Jak śniegu po kostki napada to już mowa o śnieżycach. W święta to najwyżej deszcz pada. W styczniu temperatury jak na początku wiosny. Do tego lata stają się po prostu nie do zniesienia, piszę to w środku nocy a i tak na zewnątrz jest gorąco. Nie wspominając że coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe jak mocny grad czy nawet tornada.

No ale jakimś cudem znaczna część społeczeństwa tego po prostu nie widzi. To znaczy widzi bo narzekają na burze i upały, ale to nie przez zmianę klimatu. Nie wiedzą przez co tak się dzieje ale to nie zmiana klimatu.
"Synek jakie globalne ocieplenie dzisiaj było 10 stopni! A sto lat temu też było ciepło!".
To już zakrawa na odklejenie na poziomie płaskoziemców.
BestiazWadowic_37 - To co najbardziej mnie szokuje w kwestii zmiany klimatu jest jak ...

źródło: comment_1656376875wocprYLENdPhb37smSlwAU.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: Też warto dodać, że negowanie wpływu człowieka na te zmiany to tak samo nielogiczna sprawa.

Dla niektórych ciężko się domyślić, że wypuszczanie z głębi ziemi do atmosfery CO2 z paliw kopalnianych, będących w zasadzie skoncentrowaną energią, co zaczęło się 200 lat temu, może mieć jakiś wpływ na to, że w ciągu tych lat wzrósł w tej atmosferze poziom CO2, co się przekłada na ocieplenie klimatu. Ogólnie niestety wiele ludzi myśli
  • Odpowiedz
ktoś ci każe tak robić?


@Kouros: "zaplanowane zuzycie"- mówi to panu coś? Kiedyś projektowało się maszyny by były niezawodne i slużyły kilka dekad. Dziś do takiego inżyniera motoryzacyjnego przychodzi kobietka z księgowości i mówi mu że "ta i ta zębatka ma być z takiego materiału, aby wytrzymała nie więcej niż 80k km". Na każdych ekonomicznych gówno-studiach uczysz się o tym, że coraz więcej zysków dla firm produkcyjnych przynosi serwis, sprzedaż licencji
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: Zawsze się zastanawiam nad metodologią tego jak określano temperatury i średnie temperatury na podstawie pomiarów punktowych (jakakolwiek zmiana metodologii w zasadzie uniemożliwia wiarygodne porównania) (chodzi mi o pic z OPa). Co do zasady pełna zgoda. No ja polecam po prostu ogarnąć sobie niezalewowe tereny nadmorskie - ostatnie dni pokazały, że tam mają względny spokój z upałami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Bestia_z_Wadowic_37: masz 22lata i zauważyłeś zmiany klimatu ma planecie która ma i 4,5 miliarda lat ? XDDDDD
Poczytaj np. O cyklach precesyjnych i antropogenicznych i ich wplywie na zmiany klimatu. Trochę pokory w obie strony jest wymagane... zmiany klimatu to bardzo pieniężny I medialny temat, więc warto zagłębić się nieco bardziej, zanim będzie się obrażać ludzi ktorzy maja inne zdanie od Ciebie, bo można się łatwo zblaznic.
Issac - @BestiazWadowic_37: masz 22lata i zauważyłeś zmiany klimatu ma planecie która...

źródło: comment_1656397829GgwSqvmSp2oPCsj3zmrF3z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel Tylko, że przeciętny chińczyk produkuje dwa razy mniej gazów cieplarnianych niż przeciętny Europejczyk. Po prostu w Azji żyje więcej ludzi, do tego jeszcze produkują masę rzeczy dla Europy, więc ja bym się chińczyków tak bardzo nie czepiał
  • Odpowiedz
Klimat się zmienia to fakt i efekt cieplarniany jest prawdą.

Jednak chodzi o to, że UE jest odpowiedzialna tylko za 8% produkowanego CO2 rocznie, więc nic nie dadzą restrykcje ekooszołomów wycelowane w nas, skoro Rosja, USA, Chiny, ogólnie Azja, obie Ameryki i Afryka będą mieć w dupie zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, itp.


@Nowystaryziel: nie wiem czemu tu padły Chiny skoro per capita to w polsce produkuje się więcej CO2
  • Odpowiedz
Tv mi działa już 12lat, sprzęt grający 11lat, auto 5 i stan idealny po przeglądzie, komputer miałem 5,5 roku i był ok zmieniłem tylko by nadążyć, dać szybkie SSD, monitor stary czasem żona używa z 8 lat ma już

W moim przypadku sprzęt psujący się po 5 latach to nie prawda
  • Odpowiedz
Rosja, USA, Chiny, ogólnie Azja, obie Ameryki i Afryka będą mieć w dupie zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, itp.


@Nowystaryziel: no tak, lepiej żeby wszyscy mieli w dupie.
Poza tym ma pan dowód? Nawet Chiny zaczęły coś z tym robić i wprawdziły system handlu emisjami
  • Odpowiedz
@Kouros: ale wiesz, że ten zakaz jest idiotyczny. Ogólnie zakazywanie technologii jest debilne. Co jeśli japońce zrobią silnik, ze spalaniem 0.5 na setkę? W #!$%@? bardziej ekologiczny niż produkcja baterii. I co i #!$%@?ów sto, bo unia zakazał spalinowych.
  • Odpowiedz
@Erus: Nie, nie mieli w dupie, robili to z głową. Zamiast wywalać cały przemysł/technologię, postarać się go usprawnić, coby był albo nisko albo zero emisyjny. Bez sensu jest zakazywanie danej technologii, powinni dawać granice - tyle i tyle emisyjności jest okej, więcej nie i niech se branże kombinują.
  • Odpowiedz
Jednak chodzi o to, że UE jest odpowiedzialna tylko za 8% produkowanego CO2 rocznie


@Nowystaryziel: uwielbiam kiedy ktos wyciaga statystyki, ale nie potrafi spojrzec szerzej na problem.

Myslisz, ze wszystkie europejskie firmy maja swoje fabryki w UE? Oczywiscie, ze nie. Wywalaja cala produkcje do Azji i umywaja rece od produkcji CO2. Tak samo jak z wysylaniem smieci do Azji.

Sa trzy kategorie klamstwa:
1) Male klamstwo
2) Duze klamstwo
3) Statystyka
  • Odpowiedz
@moskal888: widzę, kolejny ekspert. Przecież produkcja przeniosła się do Chin z powodu kosztów (i opłacalności dla zachodni koncernów), a nie emisyjności i to zanim OZE było modne. Chiny były tanią siłą roboczą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@baetky: nie mówię o gęstości zaludnienia... doskonale to wiesz, dodatkowo opierając się na danych sprzed 14lat xD
  • Odpowiedz