Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebek_Chlebek: ja niecały miesiąc temu zostałem magistrem inżynierem. W sumie inzynierem miałem zostać też w lutym 2020, a finalnie zostałem w październiku, a magistrem powinienem już w styczniu tego roku, w skończyło się na maju. Zobaczysz, że później jeszcze mniej się będzie chciało.
  • Odpowiedz
@Sebek_Chlebek: Czytałem całą serię Sandersona. I nie rozumiem czym ludzie się zachwycają. Fabuła miała potencjał ale została mocno przekombinowana. Jest mnóstwo wątków które się nie spina, które są na fali przez moment a finalnie nie mają żadnego wpływu. Niektóre wątki wręcz nie mają żadnego sensu bądź są nawet sprzeczne. Wykreowane uniwersum krótko mówiąc nie jest spójne. Jest naprawdę mnóstwo innych serii które są lepsze i bardziej wciągające, niby warto przeczytać Sandersona,
  • Odpowiedz
@NaAdanosa: tak do Words of Radiance było fajne i łykąłem audiobooki prawie na raz hurtem, potem stopniowy zanik formy i rozjazd całego uniwersum, rhythm of war nie dosłuchałem do końca bo zrobiła się z tego taka mamałyga, że się tego słuchać nie da.
  • Odpowiedz
@Kaczanista: Co do Abercrombiego.
Mało rozbudowany i sztampowy świat, ale w książce jest po części wyjaśnione dlaczego.
Dużo akcji, dobra fabuła i naprawdę świetnie napisani bohaterowie główni.
  • Odpowiedz
@Sebek_Chlebek: Droga królów flaki z olejem, nawet nie skończyłem. Jednocześnie to była jedna z ostatnich fantasy jakies próbowałem czytać, później zauwazyłem, że bardziej mi leżą powieści historyczne, pamiętniki i wspomnienia. JEDNAKŻE niedawno po latach przerwy od fantasy znowu coś tam sobie poczytałem i było mega spoko. No i zacząłem Diunę która wciągnęła.
  • Odpowiedz
Co do Abercrombiego.

Mało rozbudowany i sztampowy świat, ale w książce jest po części wyjaśnione dlaczego.


@nopayn: Co jest wyjaśnione? Jestem świeżo po Pierwszym Prawie i jest to jedna z najsłabszych serii jakie w życiu czytałem. Nie jest może aż tak słaba, bo w końcu doczytałem do końca, ale dałbym jej maksymalnie 3/10. Bohaterowie są nudni, historia prosta, świat mały, magia też nic specjalnego, antagoniści xD Ponadto Abercombi jest marnym pisarzem
  • Odpowiedz
@CXLV: Można się domyślić. To przez to, że świat jest bardzo młody. Całkiem niedawno przybyli jacyś stwórcy i go sobie stworzyli. Tego nawet nie mam zamiaru bronić, świat z d...y.
Ale bohaterowie wyraziści nie tylko Glokta.

Bez ironii proszę o pare tytułów fantazy/sf, które Ci podeszły.
  • Odpowiedz
@nopayn: Jeżeli cenisz wyrazistych bohaterów, to polecam Malazańską Eriksona - najbardziej epickie dzieło jakie dane mi było czytać. Mocno wciągnęło mnie też Koło Czasu Jordana. Obie te serie z czystym sumieniem mogę polecić.
  • Odpowiedz