Wpis z mikrobloga

  • 268
Mirasy muszę się pochwalić, bo spontaniczny wypad z ziomkami skończył się trzema zdobytymi szczytami:
- Kasprowy Wierch
- Kopa Kondracka
- Giewont
Ostatni raz byłem w górach na wycieczce szkolnej w gimnazjum i myślę że to całkiem spoko osiągnięcie. Zaczęliśmy o 7:35, kasprowy został zdobyty po 2 godzinach i 25 minutach. Zeszliśmy około godziny 17 (z przerwa w tym barze na górze i innymi krótkimi postojami).
Wejście na Giewont zostalo przesądzone poprzez rzut monetą i przyznam szczerze, że myślałem, że będzie dużo gorzej a to wcale nie było trudne. Zeszliśmy około 17. 40 tysięcy kroków czuć w udach.
No i na szlaku każdy "cześć cześć", fajnie.
#chwalesie #gory #zakopane
Kudy - Mirasy muszę się pochwalić, bo spontaniczny wypad z ziomkami skończył się trze...

źródło: comment_1656827604zqVt5IxwObWtRLSQBkYrgP.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kudy: chociaż jak patrzyłem ile tam ludzi w kolejce do wejścia na krzyż to przeczekanie tyle wśród Januszy byłoby faktycznie zyzwaniem.
  • Odpowiedz
@Kudy: ech człowiek siedzi w domu bezpiecznie a tutaj widzi zdjęcie wysokiego chłopa i od razu kompleksy uderzają
Powinien być jakiś trigger warning
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gleorn:

no ale się pochwalileś :D a w których butach się nie będziesz ślizgał po wypolerowanym wapieniu? Adidasy na w Tatry Zachodnie są jak najbardziej ok


W takich z odpowiednią podeszwa. Serio, chodzenie w typowych "adidasach" w wysokie gory jest mocno lekkomyślne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MoonlightSh:

ale jak już się poślizgniesz to dobrze żeby coś kostkę trzymało ¯_(ツ)_/¯


To akurat gowno prawda, kostka ma swobodny ruch w kilku płaszczyznach, kolano w jednej, jak usztywniasz kostkę to wszystko musi wytrzymać kolano.

Sam mam buty średnie, ale bralem je ze względu na to ze chodze po gorach raczej tuż przed/po sezonie letnim
  • Odpowiedz
@Kudy: na giewoncie każdy but się będzie ślizgał bo skała tam to już glazura :D Tu już wchodzi technika. A buty na takie proste szlaki mają być przede wszystkim wygodne, nie obsuwające się, z dobrą amortyzacją. Na bardziej strome szlaki otok z przodu buta co by palców nie poobijać jest już mega przydatny. Choć i but sportowy, np. do biegania po szlakach nadaje się równie dobrze do chodzenia.. :P jednak warto
  • Odpowiedz
@Kudy: 10 lat temu trzasnąłem ta sama trase, piekne widoki. Chetnie bym zibaczyl to jeszcze raz ale od w zeszlym roku bylem na Slowacji w gorach i w Polskie Tatry juz nie wroce.
  • Odpowiedz