Wpis z mikrobloga

Byłem dziś na rozpowie o pracę u lokalnego #januszex na stanowisko #cnc programowanie i obsługa jak powiedziałem stawkę między 3 a 3.5 do ręki to jakbym węgli do gaci mu nasypał.
Gościu młody 30-40lat i jest tylko prezesem a oczy zrobił jakby zobaczył dwa złote.

Pokazał maszyny z 2016r a stoją w hali jakby parę chwil temu bomba tam spadła.

Janusz powiedział, że da znać dziś albo w tym tygodniu
Czy wygrałem casting na #!$%@?.

A najlepsze jest to, że teraz mam spokojną pracę za 4.5 netto ale dojazd 40km w jedną
#pracbaza #praca
  • 17
  • Odpowiedz
@brh4life: Za dużo niby.
@odysjestem: Jak mu powiedziałem to zakrztusił się, zaczerwienił, nerwowo ruszał i powiedział, że 3 tyś to jest bliżej ich oczekiwań ale i tak za dużo....
Staż na cnc mam 6 lat i dla mnie taka stawka co powiedział to jak policzek w twarz bo małpa w zoo dostaje więcej w owocach.

To też śmiech na sali bo dałem papiery do trzech firm i wszystkie inne dają
  • Odpowiedz
@lexico: Za mniej niż 3 tyś to nie bardzo i mam innych pracodawców na jego miejsce.

Stawka 3.5 to takie minimum jakie chcę mieć bi więcej w wypiździejowicach górnych nie dostanę a dojazd coraz droższy.

W sumie i tak potrzebuję 3 miesięcy bo chcę kupić swoje maszyny i otworzyć swój warsztat tylko trochę czasu potrzebuje
  • Odpowiedz
@Januszzex: pamiętam jak na rozmowie na technologa w firmie która dostarcza komponenty na całą polskę powiedziałem 4k, czyli tyle ile miałem w obecnej pracy

HRówka myślała cały czas, że mówię o kwocie brutto, zapisała sobie to w kajeciku z lekkim usmieszkiem, myśląc że znalazła frajera

Potem mówię jej, że 4k, ale na rękę, to oczy jak 5 zł i przez kolejne 10 minut widać było jak chciała już zakończyć to spotkanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Januszzex: mnie szef firmy w rozmowie telefonicznej od razu zapytał jakie są moje oczekiwania finansowe. Usłyszał 5k na rękę i się rozłączył xd
  • Odpowiedz
@Januszzex W Poznaniu, np. przy podobnym doświadczeniu, spokojnie 5 tys/mies netto i w górę bez nadgodzin. Co mi się wydaje słaba kasą i mam wrażenie, że mnie w #!$%@? robią jak szefowie mówią, że mam wysoką stawkę jak na Poznań.
  • Odpowiedz