Wpis z mikrobloga

@faramka fajnie krosiwa. Mała rada.. w upały tym bardzie na rowerze unikaj wód niskosodowych, ewentualnie dodawaj trochę soli dla równowagi.
Zwykle omijam centrum miasta, jednak tym razem zachęcona opisami w necie, odwiedziłam niżańskie planty.
Od kilku lat znajduje się tam ławeczka Marii Rességuier.
Maria była córką magnata pochodzenia polsko-czeskiego, Eugeniusza Kinskyego, właściciela folwarku Sopot. W 1868 roku wyszła za mąż za Oliviera - syna Rogera.
Po śmierci starego Rességuiera, Maria i Olivier połączyli oba majątki (Sopot i Nisko).
Za ich czasów Nisko przeżywało bujny rozkwit. Niemal wszystkie inwestycje rodziny Resseguierów w Nisku
faramka - Zwykle omijam centrum miasta, jednak tym razem zachęcona opisami w necie, o...

źródło: comment_1656930545xnzXThWUbrC7ddiN8h11pw.jpg

Pobierz
tu Ci chyba zegarek ześwirował, bo pokazuje jakiś dziwny wykres wysokości xD


@krabozwierz: tak, coś się powaliło wczoraj z gpsem. Po przerwie nad wodą zlokalizował mnie za S19 xD


unikaj wód niskosodowych


@heez: w największe upały piję zwykle czystą Cisowiankę. Nie wiem, czy zawartość sodu jest wysoka czy niska (na tle innych kupnych wód mineralnych)? Piję ją tylko z tego względu, że mi smakuje.


Swoimi staraniami i działaniami udowodnili, że można poprawić sytuację w najbardziej zacofanym regionie


@faramka: który pozostał takim do dzisiaj xDD RNI (°° ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@heez: dobra, już wiem! Cisowianka ma bardzo mało sodu, nawet jest informacja, że odpowiednia dla diety niskosodowej.


Porównałam z dwiema innymi woda, które miałam w wodu (Piwniczanka, Kuracjusz Beskidzki) i... one mają 10x więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
To może dlatego Cisowianka tak mi smakuje, a inne wody nie.
@faramka no tak, temu wspomiałem, bo zauważyłem że wozisz cisowianke a ona ma bardzo mało sodu. W czasie upałów i wysiłku czyli utraty elektrolitów z potem wręcz zalecane jest zwiększenie spozycia sodu (można dodawać zwykłą sól kuchenna do napojów) czy ogólnie wód wysokozmineralizowanych :)
@heez: czy mała zawartość sodu może powodować, że Cisowianka bardziej mi smakuje niż wody z wysoką jego zawartością - jeśli przyjąć, że nie lubię solić?