Wpis z mikrobloga

Mirki, mam Fabię 1.0 TSI oraz Octavię 2.0 TDI. Oba auta ~1 rok. Skoda sugeruje wymianę oleju co 30 000km. Czy to nie trochę za rzadko? Auta przejadą ze 150 000km i będę je chciał sprzedać, natomiast się zastanawiam czy to w ogóle dojedzie do takiego przebiegu przy interwałach olejowych co 30k km. Co sądzicie? Wymieniać co 15k czy ufać producentowi i wymieniać co 30k km?

#motoryzacja #samochody #skoda #fabia #octavia #auta #samochod
  • 33
@pokey: nie wiem czy 1 kkm, czy odrobinę więcej, ale większość znajomych którzy kupili nowe auto i dbają o nie, zrobili pierwszą wymianę po max kilku tysiącach. Sam też bym tak zrobił, jakbym kupował auto które miałoby zostać ze mną na dłużej.
@ostatni_wolny_login: miałem cztery silniki tsi i z żadnym nie miałem problemu, ponieważ wymieniałem olej maks co 15 tyś. km, więc Tobie też radzę no chyba że chcesz później jeździć z bańką oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Interwał oleju to nic w porównaniu z filtrem powietrza silnika, vag w najnowszym wytycznych przedłużył z 60 do 90 tyś. km ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc warto
@ostatni_wolny_login: Jak jeździsz głównie po mieście to co 10k. Jak dużo autostrad to 15k. Nigdy w życiu nie kupiłbym auta od kogoś, kto wymieniał olej co 30k (o ile po #!$%@?ńsku by tego nie zataił).
@ostatni_wolny_login: Wymieniać co 10k, a przed wymianą robić płukankę. Lać olej że specyfikacją producenta, możliwe jak najlepszy. Bo olej, panie, to jest najtańsza ze wszystkich rzecz którą możemy zadbać o silnik, więc nie ma co żałować dodatkowej stówki przy wymianie. I filtr koniecznie MANN