Wpis z mikrobloga

@LittleOpa: ja mam zdanie przeciwne. do 2020 praktycznie było niewiele ofert na stałą stopę.

to władze / KNF ścigał banki by oferowały stałą stopę procentową. a wybór należy do klienta... nikt nikogo nie zmusi do droższej oferty. klient decyduje, tak działa wolny rynek.

błędem było niepodnoszenie stóp procentowych wraz z nowymi socjalami przede wszystkim.

ludzie w 2021 mieli iluzję bogactwa. tu tysiąc plus, tam wyprawki, paliwo względnie tanie. kredyty bardzo tanie,
Nie zapominajmy, że ta stała stopa to była zazwyczaj na 5 lat, nawet jak ktoś ogarniał i tak zrobił wcześniej to ten okres mógł mu się skończyć przed wzrostem stóp
@LittleOpa: ale patrzę na zdjęcie ze wpisu i ja widzę tam brednię. to ludzie zdecydowali masowo o braniu kredytów na zmienną stopę. rynek miał dwie oferty - stała i zmienna. każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzję.

nikt nikogo nie zmusi do droższej oferty. a kredyt na stałej stopie jest droższy. widocznie społeczeństwo lubi ryzyko.

mieliśmy ogłoszenia KNF, że stopy procentowe wzrosną.
@LuciusMiximus:

własne decyzje kredyciarzy


Jakie wy jesteście wykopki głupie. No i pełne buty i pychy przy okazji.

Naprawdę myślicie, że 99,5% Polaków zawarło umowę kredytu na zmiennej stopie dlatego, że po prostu są głupi? Sądzicie, że są o WIELE głupsi niż Węgrzy, którzy w swojej roztropności brali kredyty ze stałą stopą na 5/10 lat, a przynajmniej połowa z nich? Tak przecież najprościej postawić sprawę: głupie Polaki brały, bo są głupie, więc
skromny_chlopak - @LuciusMiximus: 

 własne decyzje kredyciarzy

Jakie wy jesteści...

źródło: comment_1657529092JFQdkSdGlptdseL8h3GwrU.jpg

Pobierz
@skromny_chlopak: dzięki za ten wpis, próbuje wbić mirkom do głowy że problem jest instytucjonalny a nie w Polakach, ale wszyscy zaślepieni głupotami @mickpl, wola obwiniać Polaków niż rząd (y) za brak uregulowań i lata przyzwolenia na dymanie kredytobiorców (może w latach 90 miało to sens jak wychodziliśmy z hiperinflacji, ale teraz gdy jesteśmy w miarę stabilni banki powinny wziąć na siebie trochę ryzyka)
@skromny_chlopak: Jak sam brałem 3 lata temu to połowa banków oferowała stałe, generalnie można było przebierać jeśli ktoś miał zdolność i parcie akurat na stałe. Ale narracja była taka, że stałe jest dla frajerów, bo będą drukować i nie warto tracić 200 zł na msc. Tylko że P0lack zawsze wybierze opcję 200 zł tańszą, gdy pan doradca powie, że lepiej na zmiennej bo nie urośnie (a i wtedy większa szansa że
Prawda jest taka że 90% p0lacków nie wzięłaby ubezpieczenia od pożaru gdyby kredytodawca tego nie wymagał, bo taniej. Ten naród jest w większości głupi. Próby wszelkiej pomocy i szukaniu winnych w bankach zamiast w samych p0lackach tylko zwieksza zinfantylnienie.


@Wernher_von_Braun: Przypomnij mi czy w szkołach w Polsce kiedykolwiek uczyli podstaw ekonomii? Czy chociaż jak działają banki i czym w ogóle są kredyty hipoteczne? A poza tym w tym kraju nie da