Wpis z mikrobloga

Witam kolegów. Dzieczyna ma urodziny i chciałem jej kupić czytnik Amazon kindle 10 na promocji, tylko nie mam pojęcia jakie są ceny ebooków w sklepie kindla i czy jest dużo książek po polski bo tylko w tym języku potrafi czytać. Proszę o radę.
#kindle
  • 17
@jc_denton: Nie wiem jak to jest teraz, ale na mojego starego kindla mogę sobie przesyłać przez e-mail ebooki zakupione na taniaksaizka czy innym empiku, tak że cenami książek na amazon/kindle się nie przejmuj. PS. niedługo chcą sięwycofać z formatu MOBI - fun fact :)
Tak, podstawowa dziesiątka będzie coś za ok. 220 zł, a Paperwhite 5 za ok. 450 zł.


@mhorion: Popatrz na to tak:
Wydajesz X kasy a ile bedziesz uzywal tego na co kase wydales?
Rok? Dwa? Piec?

No i podziel wydana kase na lata jakie bedziesz uywal. Ile wychodzi a miesiac/rok?

No wlsnie :)
@Wicerman: Obecnie przesyłanie przez e-mail nadal działa i zapewne się to nie zmieni. Jeszcze można przesyłać książki w formacie mobi jak i w epub. Od sierpnia przesyłać będzie można tylko w epub. Po kablu jak na razie tylko mobi.
Czyli nie ma na kindlu takiego sklepu z książkami w języku polskim a jak są to sporadycznie? Wiec żeby czytać po polski trzeba kupić eBook w jakimś Empiku czy coś i plik przesłać kablem albo mailem na kindla tak?
@gorzki99: Nie musisz mnie przekonywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ceny obu modeli są obecnie bardzo atrakcyjne, PW5 jest oczywiście lepszy, ale wszystko zależy od tego, kto czego potrzebuje.
@smierdakow: czy większość rzeczy jest dostępna na chomikuj? W jaki sposób najlepiej tego szukać? Nie zawsze wpisując tytuł coś wyskakuje :/ Jakiś protip? Kupiłem kindle mamie i dobrze by było się zorientować :P Legimi mam podstawowe więc może tutaj jedynie upgrade na wyższe konto, żeby 7 książek na miesiąc było