Wpis z mikrobloga

@Vanderwill: i czego oczekujesz, super przyciemnienia i fajerwerków jak po wosku, czy szybkiej pracy, bezproblemowego dotarcia i szybkiego ściągnięcia ewentualnych zacieków po myciu?
@klotz: Podbicie koloru, używałem kiedyś zdaje się ADBL i ogólnie byłem zadowolony, fajnie podbijał kolor ciemnego auta tyle, że z kropelkowaniem chyba nie było szału. Docierał się super.
@Vanderwill: Ok jak ma być bezproblemowy w dotarciu i lubisz kropelki to sprawdź ADBL Synthetic Spray Wax. Totalnie bezproblemowy w dotarciu, właściwie rozmazany po lakierze sam odparuje, świetne hydro, można stosować raz w miesiącu po myciu jednak bardzo mocno wyglądu nie podbija. Ja wiem, że wosk w nazwie ale sporo ludzi używa go właśnie jako QD po myciu, zresztą ta granica się mocno zatarła i bywają QDki które z nazwy powinny
@Vanderwill: Luz, masz trop w jakich kierunkach uderzać i szukać :) Rozumiem, że psikasz QD po myciu na niezabezpieczone woskiem/powłoką auto i chcesz po prostu podbić sobie wygląd i dodać hydrofobowość? Nie boostujesz żadnego wosku położonego wcześniej?
@Vanderwill: Okej, funkiego hypnotica bym odpuścił zatem, bo trwałością na goły lakier nie powala - to typowy boosterek do wosku. No i kurczę wybór wydaje się prosty, chyba SSW bo jednak trwałością i hydrofobowością przewyższy każdy z tych QDków.

Dorzucam zatem do przemyśleń Soft99 Luxury Gloss, który fajnie podbija czarne auta i też świetnie się sprawdza jako samodzielny wosk w spreju. Aha - ważna różnica. SSW możesz psikać na mokry lakier
@Vanderwill: No to Cię kropelki i trwałość w przeliczeniu na nakład pracy, który musisz ponieść by ten SSW położyć nie zawiodą ;)

Tylko zamawiając uważaj by nie kupić perfum do auta o zapachu SSW, a faktycznie wosk :D
@Vanderwill: A w jakiej kondycji masz lakier? Bo ogólnie z tym SSW to jest tak, że jednym wygląd podbija, a drugim nie. No i moim zdaniem wszystko się rozbija o to, w jakiej kondycji jest lakier. Jak lakier jest po korekcie i nieporysowany, to ten wosk już dużo looku nie wyciąga. Jak są zarysowania i zmatowienia, to ludzie chwalą że SSW podbija dobrze, bo po prostu maskuje niedoskonałości.

Na shopee tester