Wpis z mikrobloga

@shmatshiage: chętnie bym kolejny $1000 od siebie dorzucił.

Swoją drogą, może to jest dobry pomysł na zbiórki? Podejrzewam że za te 15kk PLN które zebraliśmy na bayraktara, ruskie by same wybiły połowę swojego dowództwa
  • Odpowiedz
@Kiro: pisałem to jakoś na początku wojny. Oficjalnie w wojnie po stronie Rosji miało brać udział coś koło 100000 żołnierzy. Gdyby płacić za każdego zabitego ruska 5000 dolarów to mamy za wszystkich kwotę tylko 500 mln USD. Koszt jednej dostawy sprzętu. Najemnicy z całego świata by przyjeżdżali ubijać ruskich ;-)
  • Odpowiedz
@Mathouse88: chyba taniej i efektywniej by było jednak wybijać tych wyżej w hierarchii

Zastanawiam się czy takie coś jest w ogóle legalne i administracyjnie (przekazanie nagrody) możliwe do zrealizowania
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy takie coś jest w ogóle legalne i administracyjnie (przekazanie nagrody) możliwe do zrealizowania


@Kiro:

Istnieją prywatne armie, które można sobie wynająć jak firmę ochroniarską. Np. Blackwater (obecnie Academi). A legalność zależy od tego gdzie i do czego chciałbyś ich zatrudnić. Wydaje mi się, że jako Polak, do wysłania ich na wojnę na Ukrainie potrzebowałbyś tylko pozwolenia władz/zwierzchnictwa sił zbrojnych Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Jin: nie chodzi mi akurat o najemników XD bardziej na zasadzie "dostarczysz informacje które pomogą wyeliminować generała Jabolova - $20k dla Ciebie, niezależnie od narodowości".
  • Odpowiedz